Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ГРУНТІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ПОЛІССЯ УКРАЇНИ, ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЇХ РОДЮЧІСТЮ І ПРОДУКТИВНІСТЮ АГРОЦЕНОЗІВ

АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ГРУНТІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ПОЛІССЯ УКРАЇНИ, ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЇХ РОДЮЧІСТЮ І ПРОДУКТИВНІСТЮ АГРОЦЕНОЗІВ

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ГРУНТІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ПОЛІССЯ УКРАЇНИ, ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЇХ РОДЮЧІСТЮ І ПРОДУКТИВНІСТЮ АГРОЦЕНОЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Державний агроекологічний університет
ТРЕМБІЦЬКИЙ Віктор Аполлінарович
УДК.631.582:631.8
АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ГРУНТІВ
ПРАВОБЕРЕЖНОГО ПОЛІССЯ УКРАЇНИ,
ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЇХ
РОДЮЧІСТЮ І ПРОДУКТИВНІСТЮ
АГРОЦЕНОЗІВ
03.00.16 - екологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Житомир – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі охорони природних ресурсів Державного агроекологічного університету (м. Житомир) та в Житомирському державному проектно-технологічному центрі охорони родючості ґрунтів та якості продукції.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Надточій Петро Петрович,
Державний агроекологічний університет,
завідуючий кафедрою охорони природних ресурсів.
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Слюсар Іван Тимофійович, Інститут землеробства УААН, завідуючий лабораторії землеробства на осушених землях;
доктор сільськогосподарських наук, професор
Веремеєнко Сергій Іванович,
Національний державний університет водного господарства та природокористування,
завідуючий кафедрою агрохімії, ґрунтознавства та землеробства.
Провідна установа Інститут агроекології і біотехнології УААН,
м. Київ.
Захист відбудеться 22.12. 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 14.083.01 в Державному агроекологічному університеті за адресою 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7.
Автореферат розісланий 17.11.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Побірський М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення проблеми гарантованого забезпечення населення продуктами харчування, а промисловості – сировиною в значній мірі залежить від агроекологічного стану ґрунтового покриву, наявності науково-обґрунтованих технологій вирощування сільськогосподарських культур, забезпечення всіх сільськогосподарських організаційно-правових формувань відповідною об’єктивною інформацією щодо можливості управління продуктивністю агроценозів.
Практика землеробства за останні десятиріччя засвідчила, що заходи в напрямку інтенсифікації сільськогосподарського виробництва не сприяли вирішенню в повному обсязі продовольчої проблеми та збереженню родючості ґрунтів.
В останні 15 років у зв’язку з недостатнім внесенням органічних та мінеральних добрив в Поліссі мають місце втрати елементів живлення, які функціонують в малому біологічному кругообігу речовин. В агроекосистемах порушилась екологічна рівновага між розкладанням і синтезом органічної речовини, що призвело до погіршення поживного, водного, повітряного та інших режимів ґрунтів. Найбільшу небезпеку для ґрунтового покриву Полісся становлять процеси дегуміфікації та декальцинації, інтенсивність яких щорічно зростає (М.В. Лісовий, 1998, В.В. Медведєв та інші, 2001).
За нинішніх умов надійним засобом відновлення сталого функціонування агроекосистем Поліської зони є екологізація сільськогосподарського виробництва (В.Г. Минеев, Е.Х. Ремпе, 1990, В.П. Стрельченко, 1994, М.К. Шикула та інші, 2004). В цьому зв'язку виникає необхідність прогнозування агроекологічної ситуації, вдосконалення управління родючістю і продуктивністю агроценозів в конкретних грунтово-кліматичних і господарських умовах на основі детальної оцінки агроекологічного стану ґрунтів даного регіону.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-виробничого плану роботи Житомирського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції (“Облдержродючість”) за 1966-2003 рр. Дисертація виконана також у відповідності з планом науково-дослідних робіт Державного агроекологічного університету за темою “Вивчення агроекологічного стану ґрунтового покриву Полісся та розробка стратегії удосконалення управління продуктивністю лісоаграрних ландшафтів (номер державної реєстрації – 01040006127) та Інституту сільського господарства Полісся УААН. Зокрема, з 1981 по 2003 рр. дослідження велись у відповідності з науково-дослідною роботою за темою: “Розробка теоретичних основ відтворення родючості ґрунтів, ефективного використання добрив, меліорантів та інших агрохімічних засобів в екологічно безпечних технологіях вирощування сільськогосподарських культур у Центральному Поліссі” (номер державної реєстрації - ИА 01001681 Р).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН ГРУНТІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ПОЛІССЯ УКРАЇНИ, ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЇХ РОДЮЧІСТЮ І ПРОДУКТИВНІСТЮ АГРОЦЕНОЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок