Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНА ПЛАТФОРМА ПІДПРИЄМСТВА (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

СТРАТЕГІЧНА ПЛАТФОРМА ПІДПРИЄМСТВА (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СТРАТЕГІЧНА ПЛАТФОРМА ПІДПРИЄМСТВА (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАРАЩЕНКО Наталія Миколаївна
УДК 65.01
СТРАТЕГІЧНА ПЛАТФОРМА ПІДПРИЄМСТВА
(ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
НАЛИВАЙКО Анатолій Петрович
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри стратегії підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
ГЕРАСИМЧУК Василь Гнатович
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
НОРІЦИНА Наталія Іванівна
Вищий навчальний заклад “Національна академія управління” (м. Київ), доцент кафедри маркетингу та підприємництва
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки,
Захист відбудеться “23” травня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “23” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор О.С. Федонін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для успішного довгострокового розвитку підприємств України та прогресу економічної системи в цілому нагальним є забезпечення потреб первинних ланок господарювання в інструментально-методологічному апараті для прийняття рішень у середовищі нової економічної структури, динаміки та змісту. Механічне перенесення здобутків світової наукової думки в українську практику показує, що історичні відмінності країн з розвиненими та трансформаційними економіками, національна специфіка вимагають видозмінення та адаптації теоретико-методологічних концепцій для їх успішного використання або навіть розробки суттєво нових. За порівняно різних умов застосування серед світових наукових надбань слід відбирати за оптимальними оціночними критеріями ті, які носять більш універсальний характер.
Вже майже півсторіччя еволюціонує в західних країнах теорія стратегії підприємств і серед величезного кола праць, присвячених проблематиці довгострокового успішного функціонування підприємств та організацій, які належать до різних наукових шкіл, сьогодні все більше з’являється таких, які втілюють нову парадигму економічного мислення і виходять за рамки традиційного розуміння економічних процесів класичною західною науковою думкою. Ця нова парадигма відзначається тяжінням до системного підходу, до аналізу підприємства як цілого економічного організму, його властивостей та принципів як продукту, створеного свідомою діяльністю людей, з визначенням основних характеристик і загальних законів, які відіграють суттєву роль у формуванні, функціонуванні та розвитку мікросистеми. Вивчення цих характеристик дасть змогу проникнути в механізми внутрішньої активності економічної системи, виявити принципи її саморуху.
Теоретичні та практичні аспекти проблем розвитку, стратегічного вибору і досягнення успіху компаній та організацій в західних країнах знайшли відображення в наукових роботах багатьох закордонних вчених. Найбільший внесок у становлення та розвиток світової стратегічної думки зробили Р. Акофф, І. Ансофф, К. Арджиріс, Дж. Барні, Б. Вернерфельт, Г. Гамел, Р. Грант, П.Ф. Друкер, К. Ендрюс, Дж. Куїнн, Г. Мінцберг, Р. Майлз, Р. Нельсон, К. Омає, Е. Пенроуз, М.Е. Портер, К.К. Прахалад, Р. Румельт, А. Стрікленд, К. Сноу, А.А. Томпсон, Д. Тіс, С. Уїнтер, Е. Чандлер, Д. Шендел та ін.
Проблемам стратегічного управління підприємством присвятили багато праць українські науковці, у тому числі В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНА ПЛАТФОРМА ПІДПРИЄМСТВА (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок