Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ, В УМОВАХ СПЕЛЕОСАНАТОРІЮ М. СОЛЕДАРА

МЕТОД ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ, В УМОВАХ СПЕЛЕОСАНАТОРІЮ М. СОЛЕДАРА

Назва:
МЕТОД ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ, В УМОВАХ СПЕЛЕОСАНАТОРІЮ М. СОЛЕДАРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЧЕРНИШОВА Ольга Євгенівна
УДК 616.248-053.2-085.835.5
МЕТОД ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ, В УМОВАХ СПЕЛЕОСАНАТОРІЮ М. СОЛЕДАРА
14.01.10 – Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному медичному університеті
ім. М. Горького МОЗ України.
Науковий керівник : Доктор медичних наук, професор
ЮЛІШ Євген Ісакович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького
МОЗ України, завідувач кафедрою пропедевтики дитячих
хвороб.
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук, професор
ВОЛОСОВЕЦЬ Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ
України, завідувач кафедрою педіатрії № 2 з курсами медичної
генетики та неонатології
Доктор медичних наук, професор
ОДИНЕЦЬ Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедрою факультетської педіатрії
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
кафедра шпитальної педіатрії № 2
Захист дисертації відбудеться „27”листопада 2002 р. О 13 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий „22” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки відзначається зростання захворюваності на бронхіальну астму (БА), поширеність якої серед дітей і підлітків досягає 5-10% [Чучалин А.Г., 1995, Ковалевская М.Н., Розинова Н.Н., 1997, Ласиця О.І., 1998]. Результати досліджень, представлені на Пленумі дитячих пульмонологів України головним дитячим алергологом країни професором О.І. Ласицею, свідчать, що істинна частота БА в дітей майже в 10 раз вища, ніж офіційні дані. В останні роки кількість випадків БА в дітей щорічно зростає на 5-8%, а інвалідності, пов'язаної з хворобою, - на 2,7% [Ласиця О.І., 1998].
Пізня діагностика захворювання, нерідко недостатнє лікування обумовлює високу питому вагу тяжкого перебігу БА в дітей, яка досягає 25% [Бажина О.И., 1990, Зосімов А.М., 1993, Дрожжев М.Е., Каганов С.Ю., 1995].
На З'їзді дитячих пульмонологів України (1998) і Другому з'їзді фтизіатрів і пульмонологів України (1998) було прийнято національну програму лікування і профілактики БА в дітей, яка відповідає міжнародному консенсусу лікування БА.
Одним з ефективних методів лікування та реабілітації дітей, що страждають БА, рекомендованих національною програмою з терапії БА, є санаторно-курортне лікування, зокрема спелеотерапія в соляних шахтах [Торохтин М.Д., 1998, Котова Т.В., 2001]. Корекція порушень функцій дихальної, серцево-судинної, імунної та ендокринної систем при проведенні курсу спелеотерапії являє собою реальну можливість для оптимізації стандартних схем базисної терапії БА в дітей і сприяє підвищенню ефективності її лікування [Торохтин М.Д., 1982, Червинская А.В., Коновалова С.И., Борисова Е.Н., 1993].
Враховуючи особливості спелеосанаторію в м. Соледарі, відмінного за своїми параметрами від інших, зокрема, санаторія в смт.Солотвіно (Українська алергологічна лікарня), а також практична відсутність робіт за результатами лікування в санаторії “Донбас”, постала необхідність вивчення ефективності цього методу лікування та розроблення індивідуальних режимів підземного спелеолікування бронхіальної астми у дітей в умовах зазначеного санаторію.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики дитячих хвороб Донецького державного медичного університету, вона є фрагментом НДР “Патогенез алергічних захворювань у дітей, методи їх лікування, реабілітації та профілактики“ № 0197V018399.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОД ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ, В УМОВАХ СПЕЛЕОСАНАТОРІЮ М. СОЛЕДАРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок