Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВТОМНИХ РУЙНУВАНЬ МОРСЬКИХ ТРУБОПРОВОДІВ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВТОМНИХ РУЙНУВАНЬ МОРСЬКИХ ТРУБОПРОВОДІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВТОМНИХ РУЙНУВАНЬ МОРСЬКИХ ТРУБОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Івано-Франківський державний технічний
університет нафти і газу
Ільницький Микола Карлович
УДК 621.643 (088)
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВТОМНИХ РУЙНУВАНЬ МОРСЬКИХ ТРУБОПРОВОДІВ
Спеціальність 05.15.13 – нафтогазопроводи, бази та сховища
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Крижанівський Євстахій Іванович, Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу, ректор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Середюк Марія Дмитрівна, Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри транспорту та зберігання нафти і газу;
кандидат технічних наук Зубик Йосип Левкович, національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри деталей машин.
Провідна установа:
ІВП Всеукраїнський науковий і проектний інститут транспорту газу “ВНІПІТРАНСГАЗ”, м. Київ
Захист відбудеться 10.04.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 07.03.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук., доцент Корнута О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Освоєння нафтових і газових ресурсів континентального шельфу України є одним з найважливіших народногосподарських завдань, вирішення якого пов'язане з будівництвом та експлуатацією спеціальних споруд, а також з розробкою сучасної прогресивної технології проведення таких робіт в умовах відкритого моря. Передбачається, що нафтова і газова промисловість України в найближчі роки розвиватиметься в районах шельфів Чорного і Азовського морів, де зосереджено понад сорок відсотків запасів нафти і газу України.
При видобуванні, збереженні і транспортуванні вуглеводневої сировини необхідне проведення всього комплексу заходів для попередження розливів нафтопродуктів, непередбачених викидів та інших аварійних ситуацій.
З усього комплексу багатогранних робіт, які проводяться на морському шельфі з метою видобутку вуглеводневої сировини, найбільш небезпечним і важкокерованим в екологічному відношенні є розвідувально-пошукове буріння і транспортування нафти і нафтопродуктів підводними трубопроводами.
Аварії та аварійні ситуації на трубопроводах викликані тим, що в процесі експлуатації стан труб та обладнання на трубопроводах з плином часу погіршується. На них діють корозія, ерозійний знос, в стінках труб під впливом змінних напружень утворюються втомні тріщини. Аварії трубопроводів і обладнання є результатом не тільки фізичного зносу труб, але і недостатнього застосування ефективних засобів неруйнівного контролю. За офіційними даними Міністерства транспорту США число аварій на трубопроводах США за останні роки збільшилось на 24%, а їх довжина виросла тільки на 5%. Число аварій прогресує в зв'язку зі старінням трубопроводів.
Аварії і зупинки морських трубопроводів призводять не тільки до втрати газу, нафти і нафтопродуктів, але і потребують затрат на ремонтно-відновлювальні роботи. Збільшення діаметрів трубопроводів і продовження трас приводять до збільшення часу на ліквідацію аварії. Руйнування нафтопроводів і газопроводів часто супроводжуються пожежами і вибухами, забрудненням водойм, грунту і повітряного басейну, що згубно впливає на флору і фауну. Все це говорить про велику актуальність проблеми підвищення якості і надійності магістральних трубопроводів.
Таким чином, тема дисертаційної роботи пов'язана з запобіганням втомних руйнувань підводних трубопроводів, створенням методів і засобів контролю їх працездатності, є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВТОМНИХ РУЙНУВАНЬ МОРСЬКИХ ТРУБОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок