Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ СЛІПИХ І СЛАБКОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ІНТЕРНАТУ

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ СЛІПИХ І СЛАБКОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ІНТЕРНАТУ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ СЛІПИХ І СЛАБКОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ІНТЕРНАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАІНИ
ЄРАКОВА ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА
УДК: 796.011.3:376.32
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ СЛІПИХ І СЛАБКОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ІНТЕРНАТУ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Мінистерство України у справах молоді та спорту.
Науковий керівник –
кандидат педагогічних наук, доцент
Давиденко Олена Віталіївна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання, рекреації та оздоровчої фізичної культури.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Волков Леонід Вікторович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання;
кандидат психологічних наук, доцент
Бріскін Юрій Аркадійович,
Львівський державний інститут фізичної культури, доцент кафедри теорії і методики олімпійського и професійного спорту.
Провідна установа – Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра фізичної реабілітації, Мінистерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться “27” жовтня 2005 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ – 150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “26” вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Незважаючи на те, що в Україні здійснюються деякі заходи що до поліпшення умов життя і соціальної захищеності інвалідів, їх кількість (по даним Українського центру інвалідів „Інваспорт”) нині нараховує 2,5 млн. осіб. Недоліки фізичного та інтелектуального розвитку є серйозною проблемою для кожного з них і можуть призвести до асоціалізації. Інваліддіючі чинники в сучасному суспільстві поступово збільшують кількість людей з обмеженими можливостями, серед яких досить високий відсоток інвалідів зору, а найбільш незахищеними є діти.
Установи освіти і охорони здоров'я забезпечують умови для проживання, навчання, набуття певних професійних і побутових навичок у спеціалізованих навчальних закладах для дітей-інвалідів.
У спеціалізованих інтернатах живуть і навчаються як сліпі, так і слабкозорі школярі, у яких разом із серйозними порушеннями зорового аналізатора діагностуються інші відхилення у стані здоров'я: порушення постави і сколіоз, захворювання респіраторної системи, інфекційні захворювання дитячого віку тощо.
У спеціальній літературі з'явилися терміни "адаптивна фізична культура" і "адаптивне фізичне виховання", які припускають використання регулярних занять "адаптованими" для конкретного контингенту фізичними вправами і видами спорту в способі життя інвалідів.
Ряд дослідників присвятили свої роботи окремим аспектам фізичного виховання сліпих дітей: Д.Силантьєв (2000) і А. Гета (2002, 2005) вивчали особливості навчання плаванню і впливу занять у воді на корекцію вторинних захворювань, розробили свої методики для дітей різного віку; Є. Болах (2000), А. Кравченко, В. Лапицький (2005) розглядали спортивну діяльність людей з патологією зору; О.І. Макаренко (1999, 2000), Л.Н. Ростомашвілі (2002) займались лікувальною фізичною культурою сліпих дітей. Однак, всі ці роботи об’єднує індивідуальний підхід у фізичному вихованні під час навчання руховим діям і розвитку рухових якостей в умовах родини і спеціалізованих інтернатів.
У реальних умовах інтернату в кожному класі спільно навчаються 8-12 учнів тотально сліпих і з залишковим діапазоном зорових відчуттів усього до 5%. Але навіть такий малий відсоток зорових відчуттів, що дозволяє за допомогою зору оцінити тільки контури просторових характеристик вправ, ставить школярів одного класу в різні умови під час навчання руховим діям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ СЛІПИХ І СЛАБКОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ІНТЕРНАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок