Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> аналІз та синтез електромеханІчНих систем ЗІ спостерігачами стану

аналІз та синтез електромеханІчНих систем ЗІ спостерігачами стану

Назва:
аналІз та синтез електромеханІчНих систем ЗІ спостерігачами стану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,87 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
Харківський полІтехнІчНий Інститут”
Толочко Ольга Іванівна
УДК 681.5:62-83
аналІз та синтез електромеханІчНих систем
ЗІ спостерігачами стану
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Коцегуб Павло Харитонович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри “Електропривод і автоматизація промислових установок”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чермалих Валентин Михайлович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри автоматизації управління електротехнічними комплексами Інституту енергозбереження та енергоменеджменту
доктор технічних наук, професор
Акімов Леонід Володимирович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри автоматизованих електромеханічних систем
доктор технічних наук, професор
Садовой Олександр Валентинович,
Дніпродзержинський державний
технічний університет,
завідувач кафедри електрообладнання
Провідна установа: Інститут електродинаміки
Національної Академії наук України
Захист відбудеться “17” лютого 2005 р. в 14-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.04 Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, г. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитьсь у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “22” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осичев О.В.
ЗАгальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останній час, у зв‘язку з розвитком елементної бази та появою програмних засобів, що полегшують аналіз і синтез складних систем, значно виріс інтерес до систем автоматичного керування (САК) зі спостерігачами стану (СС). Необхідність використання СС зумовлено їхньою здібністю оцінювати значення координат, які неможливо або складно вимірювати безпосередньо за допомогою відповідних датчиків. Наявність додаткової інформації про координати об‘єкта регулювання (ОР) дозволяє поліпшити якість керування та пов‘язані з нею продуктивність і надійність виробництва, а також поширити можливість автоматизації технологічних процесів.
В електромеханічних системах пристрої спостереження доцільно застосовувати для відновлення таких сигналів як статичний, динамічний, електромагнітний та пружний моменти, електромагнітні потоки і потокозчеплення, швидкість двигуна або виконавчого органа механізму, тощо.
Системи керування електроприводами зі СС охоплюють такі поширені САК як системи однозонного та двозонного регулювання швидкості та положення одномасових і багатомасових електромеханічних об‘єктів з високими вимогами до якості перехідних процесів і точності регулювання або стабілізації їхніх координат.
Для САК зі спотерігачами характерні складна структура з великою кількістю перехресних зв‘язків і високий порядок диференційних або різницевих рівнянь, що описують їх поведінку в динамічних режимах. Тому аналіз таких систем, особливо за збуренням, є складною задачею, яка потребує для свого спрощення розробки нових підходів та вмілого використання сучасних програмних засобів.
Теоретичні аспекти синтезу ідентифікуючих пристроїв спостереження розглянуто в науковій літературі більшою частиною з точки зору забезпечення бажаних динамічних властивостей систем при їх власних рухах, що виникають при відхиленні якої-небудь координати САК від рівноважного стану. До того ж, теорія синтезу СС виникла та значний час розвивалася у припущенні використання цих пристроїв у системах модального керування (СМК). Розширення сфери використання спостерігачів стану на САК довільної структури зробило можливим заведення сигналів зворотних зв‘язків (ЗЗ) за відновленими координатами в середину тієї частини ОР, модель якої покладена в основу СС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: аналІз та синтез електромеханІчНих систем ЗІ спостерігачами стану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок