Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В МИТНІЙ СПРАВІ

РОЗВИТОК ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В МИТНІЙ СПРАВІ

Назва:
РОЗВИТОК ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В МИТНІЙ СПРАВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
КАЛЕНСЬКИЙ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
 
УДК 336.24:339.543
РОЗВИТОК ТА УДОСКОНАЛЕННЯ
ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В МИТНІЙ СПРАВІ
 
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві
фінансів України.
Науковий керівник: Ковальчук Трохим Тихонович
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Інститут законодавства Верховної Ради України, перший
заступник директора
Офіційні опоненти: Лютий Ігор Олексійович,
доктор економічних наук, професор, Київський
національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту
Буковинський Станіслав Альбінович,
кандидат економічних наук, Національний банк України, Керівник Апарату Ради
Провідна установа: Національна академія державної податкової служби
України, кафедра податкової політики та оподаткування
Захист відбудеться 23.12.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, Київ-103, бул. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, Київ-103, бул. Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий 22.11.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.С.Гасанов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Митна політика відіграє особливу роль у країнах, які здійснюють системні трансформації. Ринкові реформи в Україні супроводжуються лібералізацією зовнішньоекономічної діяльності, що визначає цілі, функції та механізми митного регулювання, посилює значення фінансового контролю в митній справі.
Економіка України є однією з найбільш експортоорієнтованих серед економік країн СНД. Імпорт задовольняє значну частку потреб реального сектора національної економіки в товарах проміжного та кінцевого споживання. Обсяги зовнішньоторговельного обороту перевищують половину створюваного валового внутрішнього продукту. Експортно-імпортні операції супроводжуються значними фінансовими потоками та митними платежами, які суттєво впливають на формування дохідної частини бюджету. За цих умов розвиток системи фінансового контролю в митній справі, її подальше вдосконалення сприятиме підвищенню ефективності митного регулювання та захисту економічних інтересів держави.
Ринкові реформи в Україні певною мірою випередили формування теоретичних і практичних передумов налагодження фінансового контролю в митній справі. Науковцями й практиками за роки незалежності проведено значну роботу з удосконалення митної діяльності в теоретичному, нормативно-правовому та практичному напрямах. Разом з тим слід підкреслити, що дослідження контрольної діяльності митних органів (включаючи її методи, організацію, технологію й техніку контролю) зосереджено переважно на проблемах загального управління й технічної організації в митній справі, у той час як питання фінансового контролю в цій сфері (як складова системи державного фінансового контролю) залишаються недостатньо вивченими.
Зокрема, потребують дослідження та розв’язання проблеми створення сучасних систем селекції фінансових ризиків та технологій управління ними, попередження фінансових порушень і зловживань у податкових розрахунках експортерів та імпортерів, визначення митної вартості, а також класифікації товарів, удосконалення механізму валютного контролю при здійсненні експортно-імпортних операцій. Існуючі недоліки системи фінансового контролю в митній справі зумовлюють переважання фіскальної, а не регулювальної функції митної політики держави й перешкоджають подальшому розвиткові зовнішньоекономічної її діяльності.
Теоретичні та практичні аспекти митної політики й митної справи, основи регулювання зовнішньоекономічної діяльності, організаційні та правові засади, форми й методи державного фінансового контролю в цілому та фінансового контролю в митній справі зокрема висвітлюються такими українськими вченими, як Азаров М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В МИТНІЙ СПРАВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок