Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ТА ЕНЕРГО- ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСІВ У ПАТОГЕНЕЗІ ТОКСИЧНОГО ГЕПАТИТУ ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ХЛОРИДОМ КАДМІЮ І СОЛЯНОКИСЛИМ ГІДРАЗИНОМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

ПОРУШЕННЯ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ТА ЕНЕРГО- ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСІВ У ПАТОГЕНЕЗІ ТОКСИЧНОГО ГЕПАТИТУ ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ХЛОРИДОМ КАДМІЮ І СОЛЯНОКИСЛИМ ГІДРАЗИНОМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

Назва:
ПОРУШЕННЯ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ТА ЕНЕРГО- ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСІВ У ПАТОГЕНЕЗІ ТОКСИЧНОГО ГЕПАТИТУ ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ХЛОРИДОМ КАДМІЮ І СОЛЯНОКИСЛИМ ГІДРАЗИНОМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
КУБАНТ РУСЛАН МИРОСЛАВОВИЧ
УДК: 616.36-002-099:541.48/546.3-039.38:612.015]-092.9
 
ПОРУШЕННЯ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ТА ЕНЕРГО-
ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСІВ У ПАТОГЕНЕЗІ
ТОКСИЧНОГО ГЕПАТИТУ ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ
ХЛОРИДОМ КАДМІЮ І СОЛЯНОКИСЛИМ
ГІДРАЗИНОМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
14.03.04 – патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Гонський Ярослав Іванович,
Тернопільська державна медична
академія ім. І.Я. Горбачевського,
завідувач кафедри медичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, Лауреат Державної премії України Середенко Михайло Михайлович, Інститут фізіології ім. О.О Богомольця НАН України, завідувач відділу по вивченню гіпоксичних станів, м. Київ;
доктор медичних наук, доцент Ткачук Світлана Сергіївна, Буковинська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри нормальної фізіології, м. Чернівці.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра патологічної фізіології, м. Київ.
Захист відбудеться 26 квітня 2002 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім.І.Я.Горбачевського ( 46000, м.Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського (м. Тернопіль, вул.Руська, 12 ).
Автореферат розісланий 23 березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
докток медичних наук, професор Боднар Я.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиріччя у зв'язку з інтенсивним розвитком науково-технічного прогресу значно зросло хімічне навантаження на біосферу, що призвело до виникнення нових форм патології людини та змін типового перебігу ряду захворювань людини (Григор'єва Г.С., Киричок Л.М., Конахович Н.Ф., 1998; Губский Ю.И., Долго-Сабуров В.Б., Храпак В.В., 1993; Goyer R. A., 1997). Шкідливі викиди хімічних та інших промислових виробництв, внесення в грунт добрив, широке використання хімії в побуті, екологічні катастрофи – далеко не весь перелік джерел токсикантів у повітрі, воді, їжі. Потрапляючи в організм людини, хімічні сполуки викликають ушкодження різних органів і тканин, у тому числі найважливіших біоструктур: мембран і генетичного апарату (Губський Ю.І., 1999).
Печінка є основним органом, в якому відбувається метаболізм і знешкодження ксенобіотиків. Цей факт і визначає ту обставину, що саме вона є основною мішенню при дії токсичних хімічних речовин (Загорскин П. П., Калашников С. П., Рубанова И. А., Хватова Е. М., 1992; Абрагамович О.О., Грабовська О.І., Терлецька О.І. та ін., 2000).
Одним з таких гепатотропних чинників, що знайшли широке застосування на виробництві, у сільському господарстві та в медицині, є гідразин (Scales M.D., Timbrell J.A., 1982; Белов А.А., 2000). Одним з механізмів реалізації токсичного впливу похідних гідразину вважають збільшення концентрації супероксидрадикалів шляхом безпосередньої участі гідразинів в їх генерації і інгібування мікросомальної системи захисту (супероксиддисмутаз), яке в кінцевому результаті також призводить до підвищення генерації суперооксидних радикалів (Авакян А.Х., 1990).
Не менш небезпечними та поширеними ксенобіотиками вважають важкі метали, зокрема кадмій (Гильденскиольд Р.С., Новиков Ю.В., Хамидулин Р.С., 1992; Руденко С. С., 1999; Nordberg G.F., 1999). Механізм токсичної дії кадмію обумовлений його прямою гепатотоксичною дією та здатністю активувати перекисне окиснення ліпідів при одночасному інгібуванні сульфгідрильних груп білків, у тому числі ферментів-антиоксидантів (Михалева Л. М., 1990; Спиридонова Е.Я., 1991). Вплив сполук кадмію на здоров'я на сучасному етапі розцінюється не лише як професійна шкідливість, але і як потенційна небезпека для населення в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ТА ЕНЕРГО- ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСІВ У ПАТОГЕНЕЗІ ТОКСИЧНОГО ГЕПАТИТУ ПРИ ІНТОКСИКАЦІЇ ХЛОРИДОМ КАДМІЮ І СОЛЯНОКИСЛИМ ГІДРАЗИНОМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок