Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЛАЗМОВО-ІНДУКЦІЙНОГО ВИРОЩУВАННЯ КРУПНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

НАУКОВІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЛАЗМОВО-ІНДУКЦІЙНОГО ВИРОЩУВАННЯ КРУПНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

Назва:
НАУКОВІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЛАЗМОВО-ІНДУКЦІЙНОГО ВИРОЩУВАННЯ КРУПНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,55 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона
Ш А П О В А Л О В
Віктор Олександрович
УДК 669.24/.29+548.55
НАУКОВІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ПЛАЗМОВО-ІНДУКЦІЙНОГО ВИРОЩУВАННЯ КРУПНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ
Спеціальність – 05.16.07
“Металургія високочистих металів та спеціальних сплавів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ -2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, член-
кореспондент НАН України Жадкевич Михайло Львович, Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-
кореспондент НАН України Ажажа Володимир Михайлович, ННЦ ХФТІ Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технології, заступник директора;
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Дубодєлов Віктор Іванович, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, завідувач відділу;
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Ошкадьоров Станіслав Петрович, Інститут металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України, завідувач відділу.
Провідна установа: Національна металургійна академія України,
м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “22” жовтня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України: 03680, м.Київ-150, вул. Боженка, 11.
Автореферат розіслано “19 “ вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Киреєв Л.С.
Актуальність теми. Основне призначення монокристалів – використання їх у якості матеріалу для наукових досліджень і спеціальних виробів у військовій техніці, космічних об'єктах, лазерах та інших високотехнологічних виробах. Монокристали тугоплавких металів, у тому числі вольфраму і молібдену, в промисловому масштабі виробляються у вигляді стрижнів діаметром до 30 мм.
Останнім часом виникли задачі, вирішити які із застосуванням таких монокристалів вже неможливо. Це – мішені діаметром не менше 60мм для розпилення в електроніці, аноди для потужних рентгенівських трубок, дзеркала для промислових лазерів, контейнери для вирощування крупних монокристалів оксидів і солей, а також широкоформатний монокристалічний прокат. Тому великі орієнтовані монокристали тугоплавких металів, а особливо профільовані, сьогодні необхідні також як і великі зливки сталі, титану та інших металів і сплавів. Поява нових високих технологій посилює інтерес до отримання більш великих кристалів, ніж ті, що випускає промисловість.
Крупні монокристали не підлягають перерощуванню. Відсутня для крупних монокристалів і багатопрохідна зонна плавка. Виправлення дефектів у такому монокристалі кристалізаційного або домішкового походження майже неможливе. Тому особливість вирощування крупних монокристалів полягає в тому, що монокристал повинен бути вирощений за одну технологічну операцію з матеріалу відповідного хімічного складу.
Серед відомих способів вирощування монокристалів тугоплавких металів найбільш вживані способи зонної плавки з використанням висококонцентрованих джерел нагріву електронно-променевого, плазмово-дугового, індукційного і комбінованого - плазмово-індукційного. Найбільш вагомі практичні досягнення у розвитку способів вирощування монокристалів тугоплавких металів були отримані Є.М.Савицьким і Г.С.Бурхановим (плазмово-дуговий нагрів), В.М.Ажажею, Ч.В. Копецьким і М.В. Пікуновим (електронно-променевий нагрів), Г.М.Григоренко і Ю.М.Помаріним (плазмово-індукційний нагрів), але проблема гарантованого практичного отримання крупних орієнтованих монокристалів принципово вирішена не була. Для вирішення проблем одержання крупних орієнтованих монокристалів необхідно вибрати і розвинути спосіб вирощування – зробити його придатним для застосування, створити технологічні основи процесу, а також устаткування для його реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: НАУКОВІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЛАЗМОВО-ІНДУКЦІЙНОГО ВИРОЩУВАННЯ КРУПНИХ МОНОКРИСТАЛІВ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок