Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОКМАН ВОЛОДИМИР ВАЛЕРІЙОВИЧФЕНОМЕН СВЯЩЕННОГО: ЙОГО СУТНІСТЬ І СВІТОГЛЯДНА ПРИРОДА

ТОКМАН ВОЛОДИМИР ВАЛЕРІЙОВИЧФЕНОМЕН СВЯЩЕННОГО: ЙОГО СУТНІСТЬ І СВІТОГЛЯДНА ПРИРОДА

Назва:
ТОКМАН ВОЛОДИМИР ВАЛЕРІЙОВИЧФЕНОМЕН СВЯЩЕННОГО: ЙОГО СУТНІСТЬ І СВІТОГЛЯДНА ПРИРОДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 211.2+215
ТОКМАН ВОЛОДИМИР ВАЛЕРІЙОВИЧ
ФЕНОМЕН СВЯЩЕННОГО: ЙОГО СУТНІСТЬ І СВІТОГЛЯДНА ПРИРОДА
Спеціальність 09.00.11 - релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Київського національного університету ім.Тараса Шевченка
Науковий керівник |
СЕРЕДА Галина Володимирівна,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри релігієзнавства Київського національного університету
ім.Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
Провідна установа | ЧЕРНІЙ Анатолій Михайлович,
доктор філософських наук, професор,
завідуючий кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу
ТЕРЕЩЕНКО Юрій Іванович,
кандидат філософських наук,
старший науковий співробітник Інституту
вищої освіти АПН України
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”
(кафедра філософії і релігієзнавства)
Захист відбудеться “ 2 “ березня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України (01001 м.Київ, вул.Трьохсвятительська,4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України (01001 м.Київ, вул.Трьохсвятительська,4)
Автореферат розісланий “ 1 “ лютого 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доктор історичних наук Надтока Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення вітчизняної гуманітаристики, що триває впродовж 90-х років, відбувається не лише на принципово нових методологічних засадах - плюралізму, толерантності, об’єктивності і т.п., а й супроводжується відчутним розширенням проблемного поля відповідних дисциплін. Відтак, сьогодні ми маємо змогу приділяти значну увагу цілому спектру важливих теоретичних питань, які раніше або повністю ігнорувалися науковою думкою, або ж вивчалися досить однобічно і фрагментарно. Саме до них відноситься і проблема священного - фундаментальної духовної основи людської культури.
На сучасному етапі осмислення феномену сакрального обумовлюється рядом моментів.
По-перше, проблема священного - це не тільки проблема релігієзнавства. Вона однаковою мірою стосується й інших, насамперед, гуманітарних та суспільних наук, зокрема культурології, соціології, історії, етики, юриспруденції тощо, задаючи для останніх пошуковий горизонт та стимулюючи їх тим самим до розпредмечення, в першу чергу, традиційних для українського народу цінностей. В контексті розбудови національної держави подібний крок є вкрай необхідним, бо безпосередньо пов’язаний з розумінням витоків нашого буття.
По-друге, звернення до феномену священного виявляється вагомим і своїми пізнавальними результатами у суто академічному плані, оскільки розширює погляд на природу релігії. Йдеться про позицію, яка розглядає сутність останньої крізь призму розмежування сакрального і профанного. Так як згаданий підхід ще майже зовсім нерозроблений в контексті українського релігієзнавства, то це, безумовно, збіднює вітчизняну релігієзнавчу науку та звужує горизонт її творчих пошуків. Звідси, акцентація уваги на феномені священного покликана не тільки поглибити наші знання з теорії релігії, але й спонукати наших науковців поступово опановувати відповідну дослідницьку ниву.
По-третє, проблема священного - це проблема морального вибору і відповідальності. Людина як істота духовна здатна пройматися роздумами над метафізичними питаннями про сенс життя, буття Боже, сутність добра, істини, краси, про походження Всесвіту і власне місце у ньому тощо. Сам факт їхньої наявності спричинений інтенцією до пошуку деякого ціннісного центру - священного, яке спроможне стати моральнісним орієнтиром для особистості, спільноти в їхній життєвій епопеї. Таким чином, проблема святості - це проблема етико-аксіологічна. Вона пов’язана не стільки із задоволенням пізнавального інтересу, скільки з утвердженням певних світоглядних пріоритетів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОКМАН ВОЛОДИМИР ВАЛЕРІЙОВИЧФЕНОМЕН СВЯЩЕННОГО: ЙОГО СУТНІСТЬ І СВІТОГЛЯДНА ПРИРОДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок