Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація тренувального процесу кваліфікованих баскетболісток засобами Швидкісно-силової спрямованості на передзмагальному етапі підготовки

Оптимізація тренувального процесу кваліфікованих баскетболісток засобами Швидкісно-силової спрямованості на передзмагальному етапі підготовки

Назва:
Оптимізація тренувального процесу кваліфікованих баскетболісток засобами Швидкісно-силової спрямованості на передзмагальному етапі підготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Вознюк Тетяна Володимирівна
УДК 796. 32-055.2
Оптимізація тренувального процесу кваліфікованих баскетболісток засобами Швидкісно-силової спрямованості на передзмагальному етапі підготовки
24.00.01 – олімпійський і професійний спорт
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі спортивних ігор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Костюкевич Віктор Митрофанович,
Вінницький державний педагогічний університет, завідувач кафедри спортивних ігор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Волков Леонід Вікторович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, професор
Шамардін Валерій Миколайович,
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, проректор з навчальної роботи, завідувач кафедри спортивних ігор.
Провідна установа - Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра спортивних дисциплін, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться 18 травня 2006 року о 15 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: 79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 15 квітня 2006 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Необхідність пошуку оптимальних шляхів удосконалення тренувального процесу кваліфікованих баскетболісток викликана в першу чергу змінами до правил баскетболу (2000, 2004), що призвело до зростання швидкості й атлетичності гри, а також збільшенням кількості матчів у чемпіонатах України, проведенням чемпіонатів за туровою системою, участю клубних та збірних команд в офіційних міжнародних турнірах.
Сучасний жіночий баскетбол наближений до чоловічого та характеризується атлетичною манерою боротьби за м’яч під кошиком, високим стрибком під час кидків і в розіграші спірних м’ячах, активними діями під час одноборств, умінням гравців швидко реагувати на різні дії з м’ячем і без нього, високим рівнем володіння технікою передач, дриблінга, кидків в умовах силової боротьби (Сысоев В.И., 1990; Зикас И.А., 1992; Гомельский Е.Я., 1997; Nelson K., 1998; Костикова Л.В., Саблин А.Б., 2002).
Необхідність досягнення перемог на змаганнях різних рівнів зумовлює постійне зростання вимог до підготовленості баскетболісток, що стосується будь-якого гравця, незалежно від ігрового амплуа.
Результати досліджень з баскетболу, як і з інших видів спорту, підтверджують високий рівень залежності результатів змагальної діяльності від стану різних сторін підготовленості гравців (Ершова Е.М., Булкин В.А., Пученок И.А., 1984; Бабушкин В.З., 1991; Волков Л.В., 2002; Поплавський Л.Ю., 2004). Ігрова діяльність баскетболісток відрізняється великою кількістю рухів, які мають швидкісно-силову спрямованість. До них відносяться технічні прийоми як без м’яча (стрибки, прискорення, захисні дії, боротьба за відскок), так і з м’ячем (передачі, кидки у стрибку, кидки з дальньої відстані, дриблінг). Ураховуючи особливості енергетичного забезпечення ігрової діяльності (переважно аеробно-анаеробного), особливого значення в процесі тренування баскетболісток набуває підвищення базового рівня атлетичної підготовки з акцентом на розвиток швидкісно-силових якостей і спеціальної витривалості (Портнов Ю.М, 1996; Корягин В.М., 1998; Леньшина М.В., 1999; Шамардін В.М., 2002). Окрім цього, подовженню терміну збереження спортивної форми та формуванню адаптаційних змін до специфічних навантажень може сприяти передзмагальна підготовка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оптимізація тренувального процесу кваліфікованих баскетболісток засобами Швидкісно-силової спрямованості на передзмагальному етапі підготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок