Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ НІМЕЦЬКОЇ ВІРШОВАНОЇ БАЙКИ (XIII-XX ст.): ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ

ЕВОЛЮЦІЯ НІМЕЦЬКОЇ ВІРШОВАНОЇ БАЙКИ (XIII-XX ст.): ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ НІМЕЦЬКОЇ ВІРШОВАНОЇ БАЙКИ (XIII-XX ст.): ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
52,38 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 803.0 - 801.6
ПІХТОВНІКОВА Лідія Сергіївна
ЕВОЛЮЦІЯ
НІМЕЦЬКОЇ ВІРШОВАНОЇ БАЙКИ (XIII-XX ст.):
ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Спеціальність 10.01.04 - література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, Міністерство освіти України.
Науковий консультант:
доктор філологічних наук, професор
ГЕНРІХ ВІЛЬГЕЛЬМОВИЧ ЕЙГЕР
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
ШАХОВА КІРА ОЛЕКСАНДРІВНА
професор кафедри зарубіжної літератури
Київського національного університету ім.Тараса Шевченка
доктор філологічних наук, професор
ДЕМЧЕНКО ВОЛОДИМИР ДМИТРОВИЧ,
декан факультету систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського державного університету
доктор філологічних наук, професор
КОЗЛОВСЬКИЙ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
декан факультету іноземних мов Чернівецького державного
університету
Провідна установа:
Запорізький державний університет Міністерства освіти України
Захист відбудеться “11” жовтня 2000 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка (Київ, б-р Шевченка 14).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету ім.Тараса Шевченка (Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 4 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.ф.н. А.Д.Бєлова
У реферованій дисертації представлені концептуальні засади еволюційно-стилістичної парадигми в лінгвістичних і літературознавчих дослідженнях та аналіз лінгвостилістичних і композиційно-стилістичних особливостей німецької віршованої байки в діахронії.
Об’єктом дослідження є німецька віршована байка XIII-XX ст.
Предмет аналізу складають жанрово-cтилістичні аспекти еволюції німецької віршованої байки від її загальної мовно-стилістичної характеристики за літературно-історичними епохами і характеристики індивідуальних стилів до стильової типології німецької віршованої байки протягом усієї її історії.
Проблеми стилю малих літературних форм, зокрема стилю байки, майже не ставились на порядок денний і не висвітлювались у наукових колах, відтак потребують докладного опрацювання і вирішення. Більше того, ця проблемність існує як стосовно індивідуальних стилів, стилів окремих епох, так і загальної еволюції стилю, еволюційно-стильової типології та взаємовпливу байки й споріднених форм протягом декількох епох. Така багатоаспектність взаємопов’язаних проблем потребує нових комплексних підходів до дослідження стилістики однієї з малих форм - віршованої байки в еволюції, а отже, визначає його своєчасність і актуальність.
На сьогодні ще не iснує системних досліджень еволюцiї нiмецької байки та байки інших літератур ні в нiмецькiй і зарубіжній, ні в вітчизняній фiлологiї, якi б базувалися на глибокому аналiзі теоретичного та текстового матерiалу. Працi, присвяченi розвитку байки, носять, здебільшого, фрагментарний характер. Це, головним чином, короткi описи iсторiї байки окремих епох як авторiв, досить вiддалених вiд наших часiв, так i сучасних дослiдникiв. Як фрагментарні, так i монографiчнi праці мають, головним чином, iсторико-лiтературну та теоретичну спрямованiсть, тому використовуються в нашому дослiдженнi лише як iсторико-бiографiчна та теоретична основа для виявлення загальних тенденцiй розвитку тематики, функцiй байки на рiзних етапах її розвитку та взаємовпливу байки різних літератур. Найбiльшi прогалини iснують в описах iсторiї розвитку байки XX ст. У доробках, присвячених сучаснiй німецькій байцi, розглядаються окремi перiоди та виявляються деякi тенденцiї її розвитку (Р.Дітмар, К.Додерер, Х.Гільман, Р.Кох, Е.Гербрант та ін.). Серед небагатьох праць, у яких частково висвітлено стиль сучасної байки (а саме прозової байки XX ст.) стосовно її лексики й граматики i зроблено спробу показати тенденцiї змiни стилю в порiвняннi зi стилем прозових байок Лессiнга, можна назвати лише одну працю, виконану в росiйськiй германiстицi (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ НІМЕЦЬКОЇ ВІРШОВАНОЇ БАЙКИ (XIII-XX ст.): ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок