Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-РОМАНТИЧНИЙ НАПРЯМ МОДЕРНУ В АРХІТЕКТУРІ ХАРКОВА

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-РОМАНТИЧНИЙ НАПРЯМ МОДЕРНУ В АРХІТЕКТУРІ ХАРКОВА

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-РОМАНТИЧНИЙ НАПРЯМ МОДЕРНУ В АРХІТЕКТУРІ ХАРКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
 
БОЖИНСЬКИЙ Богдан Іванович
УДК 72.036
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-РОМАНТИЧНИЙ
НАПРЯМ МОДЕРНУ В АРХІТЕКТУРІ ХАРКОВА
18.00.01- теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор Мироненко Віктор Павлович,
Харківський державний технічний університет будівництва та
архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач ка-
федри “Дизайн архітектурного середовища”
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Бевз Микола Валентинович,
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерст-
ва освіти і науки України, завідувач кафедри “Реставрація та
реконструкція архітектурних комплексів”;
 
кандидат архітектури, доцент Трегуб Наталія Євгенівна,
Харківська державна академія дизайну та мистецтв Міністер-
ства освіти і науки України, завідувач кафедри “Дизайн меблів”
 
Захист відбудеться “14” грудня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, архітектурний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська,40.
Автореферат розісланий “13” листопада 2007 р |
 
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради | Ігнатьєва Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На тлі, коли повсюдно панував інтер-національний стиль в архітектурі XX сторіччя, було забуто національні й місцеві особливості й традиції, тиражовано однотипні будівлі в різних містах і країнах, які зовсім не схожі за своїми природніми й культурними характеристиками. Це призвело до того, що з’явилися безлиці забудовання, виникли місця, що позбавлені індивідуальності.
Сьогочасна архітектурна теорія й практика, створюючи просторове середовище людського мешкання, шукає ради в тому, щоб відроджувати традиції, враховуючи національні, культурні, регіональні, соціально-психологічні риси. Наново переосмислюється досвід минулих поколінь, значущість потреби зберігати й розвивати національні риси в сьогочасній архітектурі. Ці пошуки обумовлені культурно-політичним становищем. Україна переживає добу, коли має встановлюватися та зміцнюватися її державність, рости національна самосвідомість її народу. З цього погляду вивчити й далі розвинути національні й місцеві особливості в українській архітектурі – це завдання, що з вузькофахового перетворюється на завдання загальнокультурного виміру й значущості.
Одноманітність, що панувала в 60-80 роках ХХ сторіччя в архітектурно-будівельній практиці, коли наша сьогочасна архітектура втрачала своєрідність, були наслідком відомих суспільних обставин. Вони призводили до того, що ніхто не вивчав рідну спадщину. То ж пекуча потреба сьогодення – відродити “рідну архітектурну мову” (зі слів В.В. Чепелика), як сьогочасну мову будівельників і архітекторів.
Коли непомічувано прогресивні народні традиції, то це часто призводить до анархії. Вона найчастіше закінчується творчими невдачами. Кажучи про національні особливості в сьогочасній архітектурі, не треба, як це часто робиться, ототожнювати їх тільки з декором і формальними архітектурно-композиційними засобами. Поняття прогресивних національних традицій ширше й містить, найперше, закони формотворення й особливості художнього мислення народу, поряд з архітектурними формами.
Однією з помітних віх в історії української архітектури був період модерну, зокрема національно-романтичний напрям (який ще відомий, як “Український архітектурний модерн” або “український стиль”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-РОМАНТИЧНИЙ НАПРЯМ МОДЕРНУ В АРХІТЕКТУРІ ХАРКОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок