Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,74 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БУРЯК
Петро Юрійович
УДК 339.012.82:334.722
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
ЛЬВІВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий консультант: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України, директор
доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
директор Інституту економіки і менеджменту
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ інституційних змін та розвитку форм господарювання
Захист дисертації відбудеться 5 грудня 2003 року в 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 4 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграція України у світовий економічний простір на партнерських засадах входить до складу найважливіших завдань вітчизняної економіки ХХІ століття. Однак в процесі її реалізації виникає ціла низка проблемних теоретико-методологічних і прикладних аспектів, розв’язання яких потребує поглиблених досліджень. Зокрема, проблемними на теперішній час залишаються питання, пов’язані з вибором стратегічних партнерів в реалізації інтеграційних процесів української економіки в світовий економічний простір; оцінкою адаптивності вітчизняних суб’єктів господарювання до вимог міжнародних стандартів, включаючи якість продукції, умови і оплату праці, витрати виробництва тощо.
Складність розв’язання проблем посилює невизначеність політичної ситуації на світовому рівні, динамічність змін в економічних інтересах найбільш потужних держав світу та їх об’єднань міжнародного рівня, які в сучасних умовах є основними глобалізаторами економічних процесів світового масштабу. Більш того, економічна стратегія країн–глобалізаторів спрямована в основному на задоволення власних економічних інтересів за рахунок менш розвинутих держав. Боротьба за перерозподіл світових природно-сировинних ресурсів, сферу впливу на світовий ринок у ХХІ столітті набуває не тільки особливої гостроти, але й нових форм прояву.
В такій ситуації Україні, як молодій незалежній державі, слід шукати свій шлях інтеграції у світову економічну спільноту, використовуючи при цьому досягнення світової науки і практики та враховуючи власні інтереси і можливості.
Слід зазначити, що за останнє десятиліття результати досліджень у сфері формування теоретико-методологічних засад інтеграції національних економік у світовий економічний простір в умовах наростання процесів глобалізації знайшли відображення в багатьох зарубіжних і вітчизняних публікаціях. Зокрема, різні теоретичні аспекти цієї проблеми висвітлювались в наукових працях таких відомих зарубіжних дослідників як І.Ансофф, Ю.Вінслав, С.Гальперін, Е.Доллан, Д.Ліндсей, К.Макконнелл, В.Мау, Ю.Ольсевич, В.Сенчагов, Д.Сорокін, Д.Стігліц, Й.Шумпетер і багатьох інших.
В Україні проблема інтеграції у світовий економічний простір виникла лише в процесі її ринкової трансформації і тісно пов’язується з питаннями становлення державності, проблемами розвитку національної економіки, вибором стратегії розвитку країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок