Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОПІСЕННОЇ ЕПІКИ НА ТЕРЕНІ ДОНЕЧЧИНИ (порівняльний аспект)

СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОПІСЕННОЇ ЕПІКИ НА ТЕРЕНІ ДОНЕЧЧИНИ (порівняльний аспект)

Назва:
СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОПІСЕННОЇ ЕПІКИ НА ТЕРЕНІ ДОНЕЧЧИНИ (порівняльний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,29 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
На правах рукопису
УДК 398.8
Бабич Ніна Миколаївна
СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОПІСЕННОЇ
ЕПІКИ НА ТЕРЕНІ ДОНЕЧЧИНИ
(порівняльний аспект)
Спеціальність 10.01.07 – фольклористика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури і фольклористики Донецького національного університету.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
Мишанич Степан Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри української літератури
і фольклористики
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор
Шумада Наталія Сергіївна,
Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого, завідувач кафедри української філології.
кандидат філологічних наук
Сокіл Василь Васильович, Інститут народознавства НАН України, старший науковий співробітник відділу фольклористики
Провідна установа Київський національний університет, кафедра фольклористики
Захист дисертації відбудеться 22 березня 2001 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 при Львівському національному університеті ім. Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського університету ім. Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 15 лютого 2001 р.
Учений секретар спеціалізованої ради,
кандидат філологічних наук В.М.Івашків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ще донедавна Донбас сприймався як всесоюзна "кочегарка" і вивчався етнологами та фольклористами як репродуцент революційних та робітничих жанрово-тематичних циклів. Сьогодні інтерес до Донеччини значно зріс і обумовлений багатьма причинами: ми повертаємось до своєї історії, не перебреханої псевдовченими, апологетами єдинонеділимства. Бо саме об’єктивна історія із залученням даних суміжних наук (етнології, фольклористики, соціології) дає підстави говорити про динаміку формування етносу на території Донеччини, про нашарування в культурі корінного етносу елементів культури пришельців, про домінанту української духовності в регіоні.
Із кінця XIX століття фольклорною нивою Донбасу пройшлися сотні сумлінних збирачів, матеріали яких залишилися незатребуваними наукою, або ж зникли. На сьогодні маємо деформоване уявлення про культуру краю, про складові цієї культури, бо апологети “русскости” Донеччини сформували аберативну концепцію про населення регіону як поспіль “русскоязычное”. Практично маховик русифікації на Донеччині крутиться на повну потужність і нині, бо державна “братія мовчить собі, Витріщивши очі! Як ягнята; нехай, каже, Може, так і треба”. Досі не створено ще праці узагальнюючого характеру про стан збереження народнопісенної епіки Донеччини. Наша робота є першою спробою узагальнення й аналізу великого та різнорідного першоджерельного матеріалу, завданням якої є вивчення еволюції та стану збереження української уснопоетичної традиції в регіоні, розвінчання міфу про відвічну російскість краю, утвердження факту генетичної та функціональної спорідненості місцевої усної традиції із загальноукраїнським фольклорним фондом.
Донеччина традиційно є українською землею ще з часу існування Київської Русі, такою вона знову стала після освоєння Дикого Поля козаками та культивування тут високої землеробської культури, фермерського господарювання, відомого під назвою козацьких зимівників. Після ліквідації Запорізької Січі створилися передумови до формування нової імперської концепції про нібито відвічну мрію українського народу ходити в російському ярмі, про відвічну російськість краю. І лише в наш час, коли ми починаємо усвідомлювати себе нащадками культивованої у європейському контексті нашими предками високої культури у всіх сферах суспільного життя, ми із здивуванням питаємо себе: звідки взялася на нашому терені ідея російського месіянства, думка про відвічні російські культурні впливи, які нібито були пріоритетнішими, вищими від здобутків, створених генієм нашого народу?!
Відкидаючи імперські та більшовицькі постулати відвічного російства на терені південно-східних районів України, культивовані впродовж століть потужною імперською ідеологічною машиною, ми повертаємося до своєї історії, не сфальсифікованої замовними придворними псевдовченими, апологетами єдинонеділимства та утворення єдиної “історичної спільності – радянського народу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОПІСЕННОЇ ЕПІКИ НА ТЕРЕНІ ДОНЕЧЧИНИ (порівняльний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок