Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ КОНСЕРВАТИЗМ: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ

УКРАЇНСЬКИЙ КОНСЕРВАТИЗМ: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ КОНСЕРВАТИЗМ: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Козак Наталія Андріївна
УДК 329.11 (477)
УКРАЇНСЬКИЙ КОНСЕРВАТИЗМ: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: |
кандидат філософських наук, професор
Світа Ганна Михайлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра політології
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Кирилюк Федір Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри політології
кандидат філософських наук, доцент
Климанська Лариса Дмитрівна,
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра політології і соціології
Провідна установа: | Інститут політичних та етнонаціональних досліджень Національної академії наук України (м.Київ)
Захист відбудеться 29 червня 2001 року о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному універси-теті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005 м.Львів, вул. М.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 27 травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02,
доктор політичних наук, професор |
Денисенко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виникнення незалежних держав після розпаду СРСР зумовило великий зріст зацікавлення питаннями ідейно-політичного забезпечення їхнього державотворення. Більше того, основна частина цих держав не почала власний державницький шлях ab ovo, а мала значні державотворчі традиції в минулому. І Україна тут не виняток. Становлення суверенної Української держави важко уявити без врахування її власного історичного досвіду державотворення, без відродження національних традицій, ідейної та культурної спадщини минулих поколінь. Відтак, звернення до українського консерватизму як доктрини збереження традиційних цінностей і форм існування української спільноти є на сьогодні дуже актуальним.
Після утвердження самостійності України спостерігається значна активізація наукових досліджень українського консерватизму, який стає предметом вивчення історичних, політологічних, правових, філософських наук. Однак, багато важливих аспектів цього унікального явища не знайшли досі належного висвітлення у наукових розробках. Це стосується, зокрема, проблеми з’ясування суті та аналізу розвитку українського політичного консерватизму від розрізнених ідей до оформлення більш-менш чіткої ідейно-політичної доктрини, що дозволило б виявити його вплив як на минуле, так і на сучасне суспільно-політичне життя України. Все це зумовлює важливість і актуальність такого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з науковими дослідженнями, які здійснюються на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках держбюджетної теми “Сучасні етнополітичні процеси в Україні та їх розробка в основних поняттях і категоріях”.
Метою дослідження є комплексний аналіз українського політичного консерватизму та його впливу на минуле і сучасне українського суспільства. Виходячи з цього, завданнями дисертаційної роботи є:
-
з’ясувати суть консерватизму як ідейно-політичної доктрини на теоретичному рівні з допомогою співставлення понять: консервативний світогляд, консервативна ідеологія, консервативна доктрина;
- виявити особливості українського політичного консерватизму в його історичному розвитку й становленні як ідейно-політичної доктрини;
- розкрити суть ідейно-політичної доктрини українського консерватизму;
- здійснити контекстне порівняння розвитку українського консерватизму зі світовими консервативними здобутками в аналогічних часових рамках;
- з’ясувати місце та значення українського консерватизму в політичному житті українського суспільства в минулому і на сучасному етапі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ КОНСЕРВАТИЗМ: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок