Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОНЯЧНІ СИСТЕМИ ТЕПЛО- І ХОЛОДОПОСТАЧАННЯ

СОНЯЧНІ СИСТЕМИ ТЕПЛО- І ХОЛОДОПОСТАЧАННЯ

Назва:
СОНЯЧНІ СИСТЕМИ ТЕПЛО- І ХОЛОДОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХОЛОДУ
БЕЛАЛ БРАХІМ
УДК 536.248.2: 532.529.5
СОНЯЧНІ СИСТЕМИ
ТЕПЛО- І ХОЛОДОПОСТАЧАННЯ
Спеціальність 05.05.14 - “Холодильна і кріогенна техніка, системи кондиціонування”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано в Одеській державній академії холоду, науково-виробничій фірмі “Нові технології” (Україна) і сонячному Центрі UDES (Алжир).
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Лагутін Анатолій Юхимович, Одеська державна академія холоду, професор кафедри холодильних установок.
Офіційні опоненти:
? доктор технічних наук, професор Нікульшин Руслан Констянтинович, Одеська державна академія холоду, професор кафедри холодильних машин;
? кандидат технічних наук, професор Псахіс Борис Йосипович, НТІЦ “Водообробка”, фізико-хімічний інститут ім. А.В. Богатського НАН України.
Провідна організація - Одеський національний політехнічний університет, Міністерство освіти і науки України
 
Захист дисертації відбудеться 19.12.2002 року в 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.087.01 в Одеській державній академії холоду за адресою: вул. Дворянська, 1/3, м. Одеса, 65026, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ОДАХ за адресою:
вул. Дворянська, 1/3, м. Одеса, 65026, Україна.
Автореферат розіслано 17.11.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор В.І. Мілованов
Вих.№
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Різке загострення взаємоповязаних енергетичних і екологічних проблем - Монреальський протокол 1987 року з проблеми озонобезпеки і Кіотський протокол 1997 року з проблем емісії парникових газів і глобального потепління) викликало значний інтерес до можливостей сонячних систем для теплопостачання (гаряче водопостачання й опалення) та холодопостачання. Найважливішою частиною у практичному значенні є геліосистема з плоскими сонячними колекторами, тобто найдешевший і найнадійніший тип геліосистеми. Схемні рішення, конфігурація і призначення таких систем надзвичайно різноманітні. Вони екологічно кращі порівняно з традиційними системами, бо забезпечують економію енерговитрат на реалізацію робочих процесів.
До недоліків сонячних систем належать значні габарити, чутливість до коливань сонячної активності, яка призвела до необхідності створення компенсаційного механізму у складі системи, порівняно висока вартість обладнання (сонячні колектори СК і тепломасообмінне обладнання – абсорбери, генератори і т. д.). Тому створення ефективних, легких і порівняно недорогих елементів таких систем, у першу чергу сонячних колекторів для нагрівання теплоносія у конкретній привязці до розроблюваних інженерних систем, є актуальним завданням як для України, так і для Алжира.
Роботу виконано в ОДАХ (теоретична частина дослідження), НПФ “Нові технології” і сонячний Центр UDES (Алжир) - (експериментальна частина).
Звязок теми роботи з науковими планами і програмами. Тема роботи повязана з реґіональною програмою енергозбереження Одеської області і національною програмою Алжира щодо розвитку сонячної енергетики.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є створення екологічно чистих, енергозберігаючих систем тепло- і холодопостачання з використанням сонячної енергії. Відповідно до поставленої мети було сформульовано і розвязано задачі: розробка схемних рішень сонячних систем тепло- і холодопостачання; моделювання робочих процесів в основних елементах систем (СК, баках-теплоакумуляторах, геліосистемах в цілому); експериментальне дослідження робочих характеристик плоских сонячних колекторів на стенді-полігоні; створення методики інженерного розрахунку і розробка пілотних установок сонячного тепло- і холодопостачання.
Наукова новизна здобутих результатів:
? розроблено математичну модель водонагрівальної системи, проведено її розвиток в частині опису теплових явищ у колекторі між приймальною пластиною та прозорим (скляним або полімерним з багатоканальної плоскої плити) покриттям;
? з допомогою методів теорії різномірностей проведено аналіз системи диференційних рівнянь математичної моделі сонячної (водонагрівальної) установки ГС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОНЯЧНІ СИСТЕМИ ТЕПЛО- І ХОЛОДОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок