Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕНОСОМ ЕЛЕКТРОДНОГО МЕТАЛУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕНОСОМ ЕЛЕКТРОДНОГО МЕТАЛУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕНОСОМ ЕЛЕКТРОДНОГО МЕТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,60 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НОСОВСЬКИЙ
Михайло Борисович
УДК 621.791.754.264 (043.3)
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕНОСОМ ЕЛЕКТРОДНОГО МЕТАЛУ
Спеціальність: 05.03.06 – Зварювання і споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь - 2002 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Гулаков Сергій Володимирович, Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь), завідувач кафедри “Автоматизація технологічних процесів і виробництв”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Щетиніна Віра Іванівна, Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь), професор кафедри “Металургія і технологія зварювального виробництва”.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Кассов Валерій Дмитрович, Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ) доцент кафедри “Зварювальне виробництво”.
Провідна установа: Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя).
Захист відбудеться "26" квітня 2002 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою 87500, ПДТУ, вул. Університетська, 7, м. Маріуполь Донецької області, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Приазовського державного технічного університету: 87500, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий "22" березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор ____________ В.О. Маслов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасних умовах розвитку промисловості, пов'язаних із виходом на світовий ринок, перед виробниками конкурентноспроможної вітчизняної продукції стоїть насущна проблема зниження трудомісткості виготовлення виробів при дотриманні економії матеріальних та енергетичних ресурсів. Стосовно до виробництва зварних металоконструкцій, що використовує відомі технологічні процеси й існуючий парк устаткування, ця проблема полягає в скороченні кількості енергоємних допоміжних операцій у загальному обсязі складально-зварювальних робіт.
Актуальність теми. Зварювання електродом, що плавиться, у середовищі вуглекислого газу широко застосовується у вітчизняному і зарубіжному виробництві. До переваг цього засобу варто віднести можливість механізувати, автоматизувати, роботизувати процес зварювання, простоту дозування і транспортування захисного середовища в зону горіння дуги, її дешевизну. Поряд із відомими перевагами є і недоліки: високі втрати на розбризкування (5 – 25 %), велике підсилення шва, обмеження діаметрів електродів і параметрів режиму. Це призводить до збільшення трудомісткості виготовлення зварних металоконструкцій і погіршує їхній товарний вигляд. На зачищення від бризок одного погонного метра шва, виконаного напівавтоматичним або автоматичним зварюванням у вуглекислому газі, припадає 25 – 40 % трудомісткості всього процесу. Все це стримує розширення сфер її застосування.
Знижують витрати на розбризкування застосуванням газових сумішей, нанесенням поверхнево-активних речовин на електродний дріт, модуляцією швидкості подачі електрода й імпульсної зміни потужності джерела зварювального струму.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на основі НДР "Створення наукових і технологічних основ одержання інструментальних шаруватих матеріалів і формування високоякісних зварних з'єднань" (номер державної реєстрації НДР – 0100U002590). НДР виконується на базі ОНДЛ наплавлення кафедри ОіТЗВ у 2000-2002 р.р.
Мета і завдання дослідження. Дисертаційна робота присвячена удосконалюванню технології й устаткування для зварювання низьковуглецевої сталі в середовищі вуглекислого газу з метою зниження розбризкування електродного металу, поліпшення формування шва, розширення границь зміни параметрів режимів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗВАРЮВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕНОСОМ ЕЛЕКТРОДНОГО МЕТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок