Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ І теоретико-метоДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ І теоретико-метоДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ І теоретико-метоДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
Литвин ОЛЕКСАНДР Тарасович
УДК 796.011:930.1
 
ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ І
теоретико-метоДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університет фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
Науковий керівник
доктор педагогічних наук, професор
Булатова Марія Михайлівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, проректор,
завідувач кафедрою здоров'я, фітнесу та рекреації
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Волков Леонід Вікторович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
ім. Григорія Сковороди, завідувач кафедрою теорії та методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, професор
Москаленко Наталія Василівна,
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту,
проректор з наукової роботи та зовнішньоекономічних зв'язків
Захист відбудеться 12 червня 2008 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 в Національному університеті фізичного виховання і спорту України (03680, Київ150, вул. Фізкультури, 1)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ150, вул. Фізкультури, 1)
Автореферат розісланий 8 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне фізичне виховання, яке постійно збагачує арсенал своїх засобів і методів результатами наукових досліджень, різноманітними елементами рухової активності з культур різних народів і спорту, що інтенсивно розвивається, стало невід'ємним елементом способу життя, що істотно впливає на освіту, виховання та здоров'я людини, її місце в суспільстві, життєві позиції, працездатність, комунікабельність, відпочинок, розваги, зняття напруженості й профілактику стресів.
Велика кількість досліджень, проведених у різних країнах світу в галузі фізичного виховання, їхнє широке впровадження у практику в тісному взаємозв'язку з іншими найважливішими складовими здорового способу життя – раціональним харчуванням і профілактикою надлишкової ваги тіла, відмовою від паління й розумним ставленням до вживання алкогольних напоїв, оптимальним співвідношенням праці й відпочинку, призвели за останні 20-30 років у багатьох країнах світу до дивовижних результатів стосовно повноцінного вікового розвитку (Sasco A., Paffenbarger R.S., Gendre I., Wing A.L., 1992; Хоулі Е.Т., Френкс Б.Д., 2000; Степаненкова Е.Я., 2001; Волков Л.В., 2007), уповільнення процесів старіння та збільшення тривалості життя (Паффенбаргер Р.С., Ольсен Е., 1999; Петленко В.П., 1999), поліпшення зовнішнього вигляду людей, у першу чергу, їхньої статури й постави (Corbin C.D., Lindsey R., 1994), підвищення стійкості до несприятливих чинників довкілля, попередження багатьох важких захворювань і повноцінної реабілітації після хвороб (Гордон Н., 1999; Петленко В.П., 1999; Поллок М.Л., Шмідт Д.Х., 2000), організації здорового дозвілля й профілактики шкідливих звичок (De Vries H.A., Housh T.J., 1994; Vood D., Musker F.F., Rink J.E., 1995; Prentice W.E., 1997).
На жаль, ефективність фізичного виховання в нашій країні зараз перебуває на явно незадовільному рівні. Для підтвердження цього досить послатися на дані, що наводяться у вступній частині Цільової комплексної програми «Фізичне виховання - здоров'я нації», уведеної в дію указом Президента України від 1 вересня 1998 р. № /98. У ній, зокрема, підкреслюється, що «наявна в Україні система фізичного виховання, фізичної культури й спорту перебуває у кризовому стані й не може задовольнити запити населення. … Виникає гостра необхідність у зміні програмних підходів і визначенні пріоритетних напрямів розвитку фізичного виховання, фізичної культури та спорту» (с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ І теоретико-метоДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок