Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖІ ЕЛЕКТРОЗВ’ЯЗКУ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖІ ЕЛЕКТРОЗВ’ЯЗКУ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖІ ЕЛЕКТРОЗВ’ЯЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Чучковська Анна Вячеславівна
УДК 346.3
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖІ ЕЛЕКТРОЗВ’ЯЗКУ
Спеціальність: 12.00.04 – господарське право;
господарсько-процесуальне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, доцент
Винокурова Людмила Федорівна,
доцент кафедри господарського права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Бобкова Антоніна Григорівна, кафедра господарського права Донецького національного університета МОН України, завідувачка
кандидат юридичних наук Безух Олександр Васильович, Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва Академії правових наук України, провідний науковий співробітник
Провідна установа - Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого МОН України, м. Харків.
Захист відбудеться “_19_”_травня_ 2004 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 16 квітня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Т. В. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена відсутністю правового регулювання вчинення господарських договорів через мережі електрозв’язку (електронної комерції) в Україні та відсутністю у вітчизняній юридичній науці комплексних досліджень з цієї проблематики.
Одним із найважливіших чинників розвитку електронної комерції, як системи взаємопов’язаних правовідносин у сфері вчинення правочинів шляхом обміну електронними документами через мережі електрозв’язку, зокрема Інтернет, в Україні є становлення і розвиток законодавчої бази, яка б забезпечувала вільне здійснення електронної комерції, недискримінацію правочинів, що вчиняються через мережі електрозв’язку, відкритість та технічний нейтралітет, гарантування судового захисту прав особам, що здійснюють електронну комерцію.
Фактично електронна комерція в Україні, як певні суспільні відносини, вже існує. Але в нашій державі, як і в багатьох інших державах світу, правова база для регулювання відповідних відносин лише починає створюватися.
На рівні міжнародних організацій та законодавства окремих держав світу лише з 90-их років 20-го століття почалася робота із створення новітнього законодавства, покликаного врегулювати відносини у сфері електронної комерції, основним напрямком якої є прийняття комплексних нормативних актів про електронну комерцію, присвячених регулюванню системи відносин, що виникають при вчиненні правочинів через мережі електрозв’язку, та окремих законів про електроні підписи, що пов’язано із складністю та новизною відносин, що виникають при використанні електронних підписів в електронній комерції.
Ступінь наукової розробленості проблеми правового регулювання вчинення господарських договорів через мережі електрозв’язку є надзвичайно низьким. Відносини з використання електронних документів, електронних цифрових підписів (ЕЦП) досліджуються як окремі блоки відносин. В той же час комплексному дослідженню такого явища як електронна комерція, яка охоплює систему правовідносин щодо вчинення правочинів через мережі електрозв’язку шляхом обміну електронними документами та використання електронних підписів, приділяється недостатньо уваги.
Незважаючи на те, що за останні роки в Україні було прийнято ряд законодавчих актів, які певною мірою регулюють i відносини у сфері електронної комерції, господарське законодавство в цій частини потребує подальшого удосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖІ ЕЛЕКТРОЗВ’ЯЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок