Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Руденський Роман Анатолійович
УДК 519.876.2:334.21
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АНТИСИПАТИВНОГО
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Гузь Микола Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри математики та
математичних методів в економіці
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Клебанова Тамара Семенівна, завідувач кафедри економічної кібернетики Харківського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Харків);
кандидат економічних наук Крачковський Володимир Вікторович, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій Інституту економіки та господарського права (м. Донецьк).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 29 січня 2003 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розіслано 27 грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток ринкових відносин в Україні вимагає від підприємств самостійного прийняття економічних рішень як в оперативному, так і в стратегічному управлінні. Лібералізація управління не запропонувала будь-якої конструктивної заміни адміністративно-командній системі з позицій економічної безпеки. В результаті чого підприємства, виробничо-економічні системи (ВЕС) та інші суб'єкти, що хазяюють опинились в зовсім нових для себе умовах господарювання, до яких вони не були готові. Більше того, розрив встановлених економічних зв'язків сприяв зростанню невизначеності, що негативно вплинуло на рівень їх економічного стану. Природно, що ситуація, яка склалась на підприємствах, відбилася і на економіці держави в цілому, і на регіонах (тут мається на увазі в основному соціальна сфера), і, у кінцевому рахунку, безпосередньо на населенні. Таким чином, питання економічної безпеки набувають системного характеру і потребують їх розробки та дослідження на системному рівні.
При цьому внаслідок дуже нерівномірного і повільного темпу ринкових перетворень, знижується науково-технічний та кадровий потенціал держави, розвивається й зміцнюється “тіньовий” сектор економіки.
Об'єктивно зрослий динамізм і складність суспільно-економічних процесів вимагають розробки і застосування принципово нових підходів до управління. Особливо це актуально для економічної безпеки, бо економічна безпека, точніше система управління економічною безпекою, в основному має справу з несприятливими впливами на систему та заходами щодо ліквідації цих впливів або їх наслідків.
За результатами досліджень проблем комплексної безпеки на території СНД тільки від техногенно-природних аварій і катастроф гинуть чи одержують важкі каліцтва більше 400 тис. чоловік на рік. При цьому прямі матеріальні втрати в середньому складають 3-5% ВНП, а непрямі – 6-10%. В останні десятиліття вони зростають щорічно на 10-30% і в 3-6 разів перевищують утрати від подібних аварій і катастроф у промислово розвинутих країнах. В більшості випадків фахівці заявляють, що втрат можна було б уникнути, якби заздалегідь ужити відповідних заходів.
Вивченню проблем економічної безпеки присвячено праці багатьох вітчизняних та зарубіжних учених, серед яких можна відзначити: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ АНТИСИПАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок