Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА ПРИ ТОКСИЧНИХ УРАЖЕННЯХ МІОКАРДА В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

ДИСФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА ПРИ ТОКСИЧНИХ УРАЖЕННЯХ МІОКАРДА В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

Назва:
ДИСФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА ПРИ ТОКСИЧНИХ УРАЖЕННЯХ МІОКАРДА В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,64 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕДВЕДИК ЛІДІЯ ОРЕСТІВНА
УДК:616.124-02:616.127-099]-06:616.12-005.4
ДИСФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА ПРИ ТОКСИЧНИХ УРАЖЕННЯХ МІОКАРДА В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті
імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
КИЯК Юліан Григорович,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького МОЗ України, кафедра сімейної медицини факультету післядипломної освіти, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ВАКАЛЮК Ігор Петрович,
Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра терапії №3, завідувач кафедри
доктор медичних наук,
РЯБЕНКО Дмитро Васильович,
Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, відділ некоронарогенних хвороб серця та клінічної ревматології, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб №1.
Захист відбудеться “ 22 березня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.601.01 Івано-Франківського державного медичного університету (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківського державного медичного університету (м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7).
Автореферат розісланий “ 21 лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Доктор медичних наук, професор ДЄЛЬЦОВА О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Показники захворюваності та смертності від серцево-судинних захворювань (ССЗ) в Україні є одними з найвищих в Європі. Вони зумовлюють більше половини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності. За останні роки спостерігається значна тенденція до зростання цих показників серед населення (Коваленко В.М., 2005).
Усе більшого значення набуває проблема некоронарогенних хвороб серця, що зумовлено збільшенням їхньої розповсюдженості, особливо серед осіб працездатного віку. Незважаючи на це, група некоронарогенних захворювань серця до теперішнього часу залишається однією з найбільш складних і маловивчених у сучасній кардіології (Коваленко В.М., 2001). Серед цих захворювань важливе місце посідає токсична кардіоміопатія (ТКМП), зумовлена професійним впливом токсичних речовин – ксенобіотиків. За визначенням Д.В. Парка (1973), це – “чужорідні для нормальних метаболічних шляхів в організмі речовини й сполуки”.
Відомі численні клінічні та експериментальні дослідження, які переконливо доводять етіологічну роль токсичних речовин – ксенобіотиків у розвитку ТКМП (Капелько В.И., 1990; Рябенко Д.В., 2001; Амосова К.М., 2002; Трахтенберг И.М., 2003). Кардіовазотоксична дія притаманна важким металам (свинцю, кобальту, марганцю, кадмію), пестицидам, хлорорганічним та ртутьорганічним речовинам тощо. Найбільше їх впливу зазнають працівники шкідливих промислових виробництв. Доказами токсичного впливу ксенобіотиків на міокард є переважання серед пацієнтів із дилатаційною кардіоміопатію (ДКМП) осіб, які зазнавали професійно зумовленого впливу різних шкідливих речовин (Зербіно Д.Д., 1996; Амосова К.М., 2002;).
Однак, незважаючи на це, токсична кардіоміопатія залишається недостатньо вивченою проблемою. До теперішнього часу немає розроблених критеріїв клінічної діагностики. Внаслідок недостатньої уваги практичних лікарів до з’ясування професійного маршруту і наявності контакту з ксенобіотиками в анамнезі, цей діагноз рідко встановлюється в клінічній практиці.
За останні роки з’явилися дослідження, які переконливо вказують на роль ксенобіотиків у розвитку ІХС (Лемкина С.М., 1995; Зербино Д.Д., 2002). Важливим і недостатньо вивченим залишається питання виникнення ІХС на фоні токсичного ураження міокарда, коли поряд з ішемічним має місце токсичне пошкодження міокарда некоронарогенного походження (Кияк Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИСФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА ПРИ ТОКСИЧНИХ УРАЖЕННЯХ МІОКАРДА В ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок