Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАКОПИЧЕНий остаточний напружено-деформований стан взаємодіючих із ударом тіл обертання

НАКОПИЧЕНий остаточний напружено-деформований стан взаємодіючих із ударом тіл обертання

Назва:
НАКОПИЧЕНий остаточний напружено-деформований стан взаємодіючих із ударом тіл обертання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “
Харківський авіаційний інститут”
нарижний олександр георгійович
УДК: 539.373
НАКОПИЧЕНий остаточний напружено-деформований стан взаємодіючих із ударом тіл обертання
Спеціальність 01.02.04“
Механіка деформівного твердого тіла”
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Саприкін Віталій Миколайович,
Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний
інститут”, м. Харків, завідувач кафедри теоретичної
механіки та машинознавства.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ніколаєв Олексій Георгійович,
Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний
інститут”, м. Харків, завідувач кафедри вищої математики;
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник Колодяжний Анатолій Вікторович,
тимчасово не працює.
Провідна установа: Інститут проблем міцності НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Застела О.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В сучасній техніці та технології розповсюджені технічні системи, для яких циклічна ударна взаємодія елементів є або основою, або неминучим наслідком принципу дії.
Наприклад, для обробки важкодеформуємих матеріалів та габаритних деталей поширені імпульсні технологічні системи, що використовують удар заготовки по поверхні матриці з швидкостями понад десятки і навіть сотні метрів за секунду. За умов удару виникають пластичні деформації, які охоплюють не тільки деталь, що виготовляється, але й елементи технологічного обладнання; якщо ж удари поновлюються, пластичні деформації накопичуються та поширюються. Для ефективного та якісного штампування швидкість удару має бути якнайвища, одночасно для забезпечення міцності та для відсутності остаточного деформування обладнання швидкість удару повинна мати певну верхню межу. Визначити цю межу швидкості можна лише шляхом дослідження та використання закономірностей процесів деформування елементів технічних систем за умов їх ударної взаємодії.
У відомій літературі достатньо не освітлені як закономірності, так і методи дослідження процесів утворення остаточних (або залишкових) напружено-деформованих станів (НДС), що унеможливлює розрахунки на жорсткість та оптимізацію технічних систем елементів, які взаємодіють з ударом. Актуальність започаткованої роботи визначається існуючою суперечністю між потребою використання технічних систем, що використовують удар, і некерованою незнаною динамікою поширення остаточних НДС в елементах систем, що можуть завершуватись неприпустимою мінливістю розмірів та форми або навіть руйнуванням елементів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в межах держбюджетних науково - дослідних робіт відповідно до планів Міністерства освіти і науки України: Г 107-5/97, “Математичне моделювання технологічних систем імпульсного формоутворювання елементів авіаційних конструкцій” №0198U001590; Г 107-06/00, “Математичне моделювання формоутворювання вісесиметричних деталей авіаційно - космічної техніки й технологічного обладнання в умовах імпульсного деформування” № 0100U002195.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАКОПИЧЕНий остаточний напружено-деформований стан взаємодіючих із ударом тіл обертання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок