Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ САДІВНИЦЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ САДІВНИЦЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ САДІВНИЦЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БАРАБАШ Людмила Олександрівна
УДК 634:631.14:658.589: 338.436
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ САДІВНИЦЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії економіки Інституту садівництва Української академії аграрних наук

Науковий керівник: доктор економічних наук Єрмаков Олександр Юхимович,
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, професор кафедри аграрної соціології та розвитку села
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Степаненко Іван Хомич,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, головний науковий співробітник;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Шульга Володимир Іванович, Український державний концерн садівництва, виноградарства та виноробної промисловості “Укрсадвинпром”, начальник відділу координації розвитку садівництва, виноградарства та розсадництва
Провідна установа: Об’єднаний Інститут економіки Національної академії наук України, відділ продовольчої безпеки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 30 квітня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.058.01 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 25 “ березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.М. Марченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В останні роки садівництво України має чітко виражену тенденцію до зниження ефективності виробництва, яка динамічно нарощується в сучасних складних економічних умовах. Основним проявом її є різке зменшення промислового виробництва плодів, в тому числі і в спеціалізованих садівницьких підприємствах, істотне зниження урожайності насаджень та продуктивності праці в галузі. Низький платоспроможний попит населення на плоди, нерозвиненість системи маркетингу та розширення обсягів реалізації імпортної продукції призвели до того, що сільськогосподарським підприємствам стало невигідно займатися виробництвом та реалізацією плодів. Так, в садівницьких підприємствах Поділля, одного з найбільш сприятливих регіонів для розвитку промислового садівництва, у 2002 р. порівняно з 1996 р. середня врожайність зменшилась в 1,3, валовий збір продукції - в 1,6 рази.
Подолати негативні тенденції в розвитку садівництва можна лише шляхом поглиблення спеціалізації, підвищення концентрації, агропромислового комбінування, насичення плодоягідного виробництва капіталом. Саме комплексність дії і найбільший економічний ефект цих та інших економіко-організаційних факторів досягаються за умов формування садівницьких підприємств ринкового типу.
Все це й зумовлює необхідність створення в галузі садівництва таких організаційно-правових форм господарювання, які б за своїми виробничо-економічними показниками відповідали тим вимогам, що висуває сучасне ринкове середовище.
Стан вивчення проблеми. Дослідженню різних аспектів формування і функціонування аграрних підприємств присвячені роботи В.Г. Андрійчука, П.С. Березівського, П.І. Гайдуцького, А.О. Заїнчковського, Ю.С. Коваленка, В.І. Криворучка, І.І. Лукінова, В.Я. Месель-Веселяка, П.О. Мосіюка, О.М. Онищенка, Б.Й. Пасхавера, П.Т. Саблука, І.Х. Степаненка, О.М. Шпичака, В.В. Юрчишина та багатьох інших. Стосовно галузі садівництва їх досліджували О.Ю. Єрмаков, Т.А. Маркіна, В.А. Рульєв, О.М. Шестопаль, А.І. Шумейко.
Разом з тим практично відсутні дослідження щодо формування і ефективного функціонування садівницьких підприємств в умовах подальшого розвитку ринкових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ САДІВНИЦЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок