Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

МЕТОДИКА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Назва:
МЕТОДИКА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,03 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ВЛАСОВ Віталій Сергійович
УДК 371.261(043.3)
МЕТОДИКА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ
НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
13.00.02 – теорія і методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувачка лабораторії суспільствознавчої освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри методики викладання
соціально-гуманітарних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Терно Сергій Олександрович,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри історії України.
Захист відбудеться 6 червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розіслано 5 травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. І. Мацейків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес перетворення соціально-політичних, економічних, ідеологічних підвалин суспільного життя й утвердження в Україні суверенної, правової, демократичної держави органічно пов’язаний із трансформацією такого важливого соціального інституту, як школа. В умовах реформування системи освіти в Україні, мета якого – гуманізація та демократизація освітнього простору, переорієнтація навчання на особистісний розвиток учнів, на досягнення ними суспільно зумовленого рівня компетентності, помітнішими стають тенденції до переосмислення фундаментальних засад і складових процесу навчання.
Контроль як невід’ємний структурний компонент процесу навчання привертає сьогодні увагу не лише дослідників та методистів-практиків, а й широкого загалу у двох аспектах: по-перше, наскільки його зміст та методи відповідають соціально значущому освітньому ідеалові; по-друге, як інструмент оптимізації навчання на всіх його ланках. Зміщення акцентів з вимірювання обсягу знань на виявлення здатності учнів самостійно здобувати, аналізувати й оцінювати інформацію зумовлює перегляд традиційної системи педагогічного контролю крізь призму результативності та технологічності навчального процесу.
Гострі дискусії в суспільстві навколо проблем оцінювання (запровадження 12-бальної системи, перехід до семестрового обліку, зміна форм підсумкових державних атестацій, перехід до зовнішнього незалежного оцінювання тощо) виявляють, з одного боку, тенденції до зростання відповідальності соціуму за розв’язання проблем освіти, а з іншого – свідчать про певні суперечності між реальним станом системи освіти та суспільними потребами й соціальним замовленням. Проявом невідповідності між бажаним і реальним стала практика впровадження тематичного оцінювання як основного виду контролю в загальноосвітніх навчальних закладах. Теоретично виважені й обґрунтовані засади цього рішення, розпрацьовані провідними українськими дидактами Н. Бібік, С. Гончаренком, Ю. Мальованим, О. Савченко та ін., в умовах реальної української школи часом утілюються в доволі суперечливих практичних заходах – наприклад, у відмові деяких учителів від поточного оцінювання.
Крім того, аналіз практики навчання історії свідчить, що контроль навчальних досягнень учнів подекуди проводиться безсистемно, не узгоджуючись з навчальними цілями вивчення конкретних тем, не завжди охоплює всіх учнів класу, тільки почасти сприяє відпрацюванню учнями всього набору історичних предметних компетенцій, здійснюється одноманітними методами, часто нераціонально, а часом формально й лише на одному з уроків теми – так званому уроці тематичного оцінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: МЕТОДИКА ТЕМАТИЧНОГО КОНТРОЛЮ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок