Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ ФАНТАСТИКА ЯК МЕТАЖАНР (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХІХ–ХХ ст.)

ХУДОЖНЯ ФАНТАСТИКА ЯК МЕТАЖАНР (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХІХ–ХХ ст.)

Назва:
ХУДОЖНЯ ФАНТАСТИКА ЯК МЕТАЖАНР (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХІХ–ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Фантастичне є найдавнішим компонентом людської культури: вигадка, як
а не відповідає дійсності, зображення подій чи явищ у надприродному виг
ляді (чудесні, незбагненні, неземні, надзвичайні тощо), саме в таких значе
ннях воно з’являється в усних оповідях, а


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТУЖУК ОЛЕСЯ ІВАНІВНА
УДК: 82-1/-9:7.046.2
ХУДОЖНЯ ФАНТАСТИКА ЯК МЕТАЖАНР
(НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХІХ–ХХ ст.)
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Ткаченко Анатолій Олександрович,
професор кафедри теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович,
професор, завідувач кафедри слов’янської філології та порівняльного літературознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
кандидат філологічних наук, доцент
Семків Ростислав Андрійович,
доцент кафедри філології Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
Провідна установа – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “22” вересня 2006 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64; тел. 239-32-34).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці ім. М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий “18” липня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Л.О.Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фантастичне є найдавнішим компонентом людської культури: вигадка, надприродні події та явища (чудесні, незбагненні, неземні тощо) – у таких виявах воно з’являється в усних оповідях, а пізніше й у художній літературі. З часом фантастичне видозмінюється, але не втрачає свого значення, що підтверджується постійними зверненнями письменників різних спрямувань до тематики ірраціонального, надзвичайного, неймовірного, химерного і, відповідно, застосуванням специфічних прийомів та образності, особливо у ХІХХХ ст. Що ж до теоретичного осмислення комплексу пов’язаних із цим проблем, то, попри чималу кількість праць, особливо на матеріалі світової художньої фантастики, бракує системного дослідження фантастичного як особливого типу художнього мислення-відчуття та як жанротвірного чинника: його онтогенезу, еволюції, сучасної парадигматики/синтагматики.
У донедавніх теоретичних побудовах радянського літературознавства щодо цих питань склався тенденційний підхід: у діахронному аспекті еволюцію фантастики простежували насамперед під кутом зору формування одного з її складників, а саме науковості, проголошуючи наукову фантастику виключною спадкоємицею усієї традиції фантастичного; відтак у синхронному аспекті віддавали пріоритет лише науковій фантастиці. За таким принципом написані праці Ю.Кагарлицького, Н.Чорної, статті І.Єфремова та ін. Водночас у багатьох інших аспектах погляди науковців, критиків та письменників щодо фантастики кардинально різнилися. Такими вони лишаються й досі.
На середину ХХ ст., з огляду на великий масив різнорідних творів, з’являється необхідність класифікації художньої фантастики. Дослідники оперують такими поняттями як “фантастична література”, “наукова фантастика”, “фентезі”, “наукове фентезі”, “соціально-утопічна фантастика” тощо, де внаслідок застосування різних критеріїв класифікації змішано жанри, піджанри, жанрові різновиди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ ФАНТАСТИКА ЯК МЕТАЖАНР (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХІХ–ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок