Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРА ЯК АКСІОЛОГІЧНИЙ ФЕНОМЕН БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРИРОДИ ТА ІЄРАРХІЇ КУЛЬТУРИ)

КУЛЬТУРА ЯК АКСІОЛОГІЧНИЙ ФЕНОМЕН БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРИРОДИ ТА ІЄРАРХІЇ КУЛЬТУРИ)

Назва:
КУЛЬТУРА ЯК АКСІОЛОГІЧНИЙ ФЕНОМЕН БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРИРОДИ ТА ІЄРАРХІЇ КУЛЬТУРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТАСЕВИЧ ВАЛЕРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 130.2
КУЛЬТУРА ЯК АКСІОЛОГІЧНИЙ ФЕНОМЕН БУТТЯ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРИРОДИ ТА
ІЄРАРХІЇ КУЛЬТУРИ)
Спеціальність 09.00.03 соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк ? 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії в Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Гребеньков Геннадій Васильович, Донецький інститут внутрішніх справ МВС України, начальник кафедри кримінології та юридичної соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Білик Ярослав Михайлович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
теорії культури і філософії науки.
кандидат філософських наук, доцент
Андрєєва Тетяна Олександрівна,
зав. кафедри філософії
Донецького національного університету.
Провідна установа Центр гуманітарної освіти
Національної Академії Наук України(м.Київ).
Захист відбудеться 13.02.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 11. 051. 06. із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 09.01.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вся історія культури є ніщо інше, як рух і розвиток цінностей. Але ці цінності самі є породженням культури як специфічно людського способу освоєння і привласнення світу, в результаті якого світ перетворюється на ціннісно-смислову реальність, аксіосферу як дійсне буття людини.
Філософське мислення пов’язує людину і людство з його потребами, з одного боку, і зі світом культури як світом цінностей з іншого. А оскільки це так, то одним з найважливіших аспектів філософського теоретичного осягнення людиною світу є ціннісний підхід, що знаходить свою методологічну основу в загальній теорії цінностей (аксіології). Аксіологічне вчення про культуру, на відмінну від безлічі інших теоретичних підходів до неї, дозволяє побачити культуру “зсередини”, а якщо це вчення ще набуває вигляду аксіологічного дослідження культури, то тим самим досягається головна мета соціально-філософського дискурсу міркування рухається в сутнісному (ноуменальному) полі дослідження.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається завданнями і сучасними тенденціями розвитку вітчизняної соціально-філософської і культурологічної думки, що все активніше освоює аксіологію як універсальну, адекватну природі філософії як способу осягнення світу, методологію опису, тлумачення і розуміння культури. І якщо під аксіологією розуміти певну теоретичну побудову щодо головного її предмета цінності та цінностей, то з самого початку постає потреба підходити до культури як до цілісного аксіологічного феномену, і, отже, як до цілісної аксіологічної проблеми, що потребує свого теоретичного в межах рефлексії розв’язання.
Обрана тема дисертаційного дослідження виражає глибоку внутрішню тенденцію розвитку сучасної вітчизняної філософської думки, що пов’язується з відродженням, переосмисленням і творчим розвитком таких розділів філософського знання, яким у зв’язку з історичними обставинами, колись приділялась незначна увага. Відомо, що довгий час аксіології, як самостійному аспекту філософського знання в системі діалектико-матеріалістичної філософії місця не знаходилось, хоча внутрішня потреба, зумовлена власною логікою розвитку філософського знання, напевно підштовхувала до осмислення аксіологічної проблематики в усьому її спектрі.
Суттєвим моментом в обґрунтуванні актуальності обраної теми є і той факт, що проблема цінностей надзвичайно загострюється в переломні (кризові) епохи історичного розвитку культури, бо кожного разу, коли спільноту людей потрясали соціальні катаклізми, коли хаос, хитання, але і сподівання “знайти світло в кінці тунелю” зливались у синтетичне питання “бути чи не бути” культурі як природному середовищу людини, філософська думка незмінно упиралася в проблематику цінностей як основу культурного менталітету особистості, нації, суспільства загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КУЛЬТУРА ЯК АКСІОЛОГІЧНИЙ ФЕНОМЕН БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ПРИРОДИ ТА ІЄРАРХІЇ КУЛЬТУРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок