Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЯМІ ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ГРАВІМЕТРІЇ В КЛАСІ БЛОЧНО ПОБУДОВАНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ

ПРЯМІ ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ГРАВІМЕТРІЇ В КЛАСІ БЛОЧНО ПОБУДОВАНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ

Назва:
ПРЯМІ ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ГРАВІМЕТРІЇ В КЛАСІ БЛОЧНО ПОБУДОВАНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім. С.І. СУББОТІНА
Кишман-Лаванова Тамара Миколаївна
 
УДК 550.831
ПРЯМІ ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ГРАВІМЕТРІЇ В КЛАСІ БЛОЧНО ПОБУДОВАНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ
04.00.22 – геофізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі математичної геофізики
Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна Національної академії наук України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАНУ, доктор фізико-математичних наук, професор
БУЛАХ Євген Георгійович,
Інститут геофізики, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
ПЕТРОВСЬКИЙ Олександр Павлович,
Івано-Франківський Національний технічний університет нафти і газу,
старший науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук
ДУБОВЕНКО Юрій Іванович,
Інститут геофізики, науковий співробітник.
Захист відбудеться “ 8 ” лютого 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна, 32.
Автореферат розісланий 3 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор геологічних наук М.І. Орлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема розвитку ефективних методів пошуку та розвідки покладів корисних копалин завжди була актуальною для України, і особливої негайності набула зараз як один із шляхів забезпечення країни власним паливно-енергетичним ресурсом.
Гравірозвідка займає важливе місце в системі геофізичних методів, що застосовуються при вивченні будови земної кори та верхньої мантії, а також при пошуках та розвідці покладів корисних копалин.
Зростаючі темпи удосконалення обчислювальної техніки дозволяють ставити та розв’язувати інтерпретаційні задачі значно вищого рівня складності, ніж раніше. Тому розробка економічних, геологічно ефективних та зручних у користуванні комп’ютерних систем інтерпретації гравіметричних даних для складно побудованих моделей середовища, формування нових підходів та принципів розв’язування конкретних геологічних задач вивчення глибинної будови земної кори за допомогою математичного моделювання є важливими та актуальними.
В цій роботі представлені результати дослідження апроксимаційних можливостей деяких модельних класів, що описують складні геологічні середовища, а також алгоритми, розроблені з метою підвищення інтерпретаційної ефективності обернених задач. В ході виконання роботи знайшли також вирішення або уточнення такі фундаментальні питання як мінімізація багатопараметричних функціоналів, пошук множини еквівалентних розв’язків, формування моделі початкового наближення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В дисертаційній роботі викладені результати досліджень автора у відділі математичної геофізики Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна Національної академії наук України. Дослідження проводилися в рамках наукової теми: МГ1 “Розвиток та узагальнення математичних методів обробки та інтерпретації геофізичних полів” (№ .5.2.54, 2001-2005, № державної реєстрації 0101V000667).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є розробка теорії та методичного, алгоритмічного і програмного забезпечення розв’язування прямих та обернених задач гравіметрії в класі блочно побудованих геологічних моделей, які можуть бути представлені сукупністю криволінійних уступів або контактних поверхонь, відпрацювання методики використання програмного комплексу для практичного моделювання густинних джерел за полем сили тяжіння та виміряними його компонентами. Для досягнення цієї мети були поставлені завдання:
1. Побудувати апроксимуючі конструкції для моделювання розрізів та об’ємів досліджуваного середовища, які забезпечують детальність опису геологічних об’єктів з одного боку, та простоту і малопараметричність задачі з іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРЯМІ ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ ГРАВІМЕТРІЇ В КЛАСІ БЛОЧНО ПОБУДОВАНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок