Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> культура та історія кіммерійців північного причорномор’я

культура та історія кіммерійців північного причорномор’я

Назва:
культура та історія кіммерійців північного причорномор’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,49 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
національна академія наук україни
інститут археології
МАХОРТИХ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 904’15 (477.7)”6383”
культура та історія кіммерійців північного причорномор’я
Cпеціальність – 07.00.04 – археологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі археології раннього залізного віку Інституту
археології НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Отрощенко Віталій Васильович,
Інститут археології НАН України,
завідувач відділу археології
енеоліту – бронзового віку
доктор історичних наук
Ерліх Володимир Роальдовіч,
Державний Музей мистецтв народів Сходу (Москва),
завідувач сектору археології Кавказу
доктор історичних наук, професор
Медвєдєв Олександр Павлович,
Воронезький державний університет,
кафедра археології та історії давнього світу
Захист відбудеться “08” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної Академії Наук України за адресою: 04210, м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12).
Автореферат розісланий “25” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук О.Є. Фіалко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кіммерійська епоха у Північному Причорномор’ї позначена великими змінами в соціально-економічному та духовному житті давнього населення України. Назву свою вона отримала від імені народу – кіммерійців, найдавніших мешканців східноєвропейських степів зафіксованих письмовою традицією. Як й інші об’єднання кочовиків, вони включали ряд локальних утворень, найбільш відомими серед яких були чорногорівська та новочеркаська групи пам’яток. Протягом кількох століть кіммерійці були провідною воєнно-політичною силою на півдні Східної Європи.
За останні десятиріччя збільшилась кількість археологічних джерел. Це сприяло появі робіт, присвячених розгляду кіммерійських пам’яток окремих регіонів: Дніпровського лісостепового Правобережжя, Нижнього Дону, Північного Кавказу (С.Л. Дударєв, С.І. Лук’яшко, С.В. Махортих, С.А. Скорий, В.Р. Ерліх). Проте, ключовий для Східної Європи причорноморський регіон з часу виходу монографії О.І. Тереножкіна у 1976 р. і до сьогодні не отримав спеціального розгляду в науковій літературі. Тому накопичення джерел тут випереджає рівень їх теоретичного осмислення.
Нові матеріали з Північного Причорномор’я багато в чому суттєво уточнюють, а іноді навіть змінюють вже сформовані погляди на культуру та історію кіммерійських племен. Робота, що пропонується, покликана продемонструвати ріст джерел, провести їх аналіз та показати співвідношення з передскіфськими старожитностями сусідніх регіонів Східної Європи.
Серйозного корегування потребують хронологія та періодизація кіммерійських пам’яток Північного Причорномор’я. До цього часу без спеціального аналізу залишається господарство та соціальна структура кіммерійського суспільства. Відсутні також дослідження, присвячені реконструкції кіммерійської історії у перші століття 1 тис. до н.е. Без вивчення кіммерійських старожитностей неможливе й розв’язання багатьох питань скіфської історії, оскільки вони були одним з джерел формування скіфської культури. Отже, актуальність теми зумовлюється необхідністю всебічного дослідження культури та історії кіммерійців на основі нової значно збільшеної джерельної бази та вивчення хронології їх пам’яток.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відділі археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України, в межах планової теми “Поховальні пам’ятки Надчорноморщини доби раннього заліза”, держ. № 04.144.
Мета та завдання дослідження. Основна мета роботи полягає у дослідженні матеріальної культури та реконструкції історії кіммерійців Північного Причорномор’я у IX – VII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: культура та історія кіммерійців північного причорномор’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок