Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні особливості мікроелементного складу гранітоїдів докембрійської тектоно-магматичної активізації (на прикладі Українського щита)

Регіональні особливості мікроелементного складу гранітоїдів докембрійської тектоно-магматичної активізації (на прикладі Українського щита)

Назва:
Регіональні особливості мікроелементного складу гранітоїдів докембрійської тектоно-магматичної активізації (на прикладі Українського щита)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Костенко Наталія Валентинівна
УДК 552.08.53
Регіональні особливості мікроелементного складу гранітоїдів докембрійської
тектоно-магматичної активізації
(на прикладі Українського щита)
04.00.05 – Геологічна інформатика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка
Науковий керівник | доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Толстой Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | член-кореспондент НАНУ, доктор геологічних наук, старший науковий співробітник
Пономаренко Олександр Миколайович,
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення
імені М.П. Семененка НАН України,
заступник директора з наукової роботи, м. Київ
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Галецький Леонід Станіславович,
Інститут геологічних наук НАН України,
завідувач відділу геології корисних копалин, м. Київ
Захист відбудеться “_24__” ___січня___ 2008 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.42 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий “_18_“ __грудня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геологічних наук І.В.Віршило


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Гранітоїдні утворення є своєрідними індикаторами умов формування земної кори, що фіксують певні етапи її еволюції. Для дослідників докембрію вони є цікавими не тільки в теоретичному, а й у прикладному відношенні. Особливо це стосується гранітоїдів епохи тектоно-магматичної активізації (ТМА), оскільки їх складна магматична еволюція зумовила значне накопичення рідкісних елементів у кінцевих магматичних диференціатах і визначила відповідну потенційну рудоносність комплементарних магматогенно-гідротермальних утворень.
Незважаючи на значну кількість публікацій з цієї проблематики до цього часу у межах Українського щита (УЩ) лише на якісному рівні (причому досить неоднозначно) визначено етапність у формуванні гранітоїдних комплексів докембрійської ТМА, недостатньо вивчено еволюцію їх речовинного складу у часі, а також остаточно не встановлені мінералого-геохімічні ознаки і металоносність гранітоїдних утворень на окремих етапах їх розвитку, що стримує виконання науково обґрунтованих прогнозно-пошукових досліджень.
Враховуючи сучасні стрімкі темпи накопичення аналітичної, перш за все геохімічної, інформації, яка кількісно характеризує саме міграцію елементів при формуванні гранітоїдних комплексів, найбільш доцільним засобом вирішення перелічених проблем є створення пов’язаної мережі локальних, регіональних і тематичних баз даних та їх широке геоінформаційне узагальнення. Це дозволить розширити існуючі уявлення про геологічну будову і металогенічні особливості конкретних регіонів. Саме такий рівень аналізу інформації (включаючи можливості сучасних комп’ютерних технологій) і застосовується для вивчення гранітоїдів докембрійської ТМА у дисертаційній роботі, що й зумовлює її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні положення і висновки роботи базуються на аналізі оригінального фактичного матеріалу, отриманого по гранітоїдах УЩ у Проблемній науково-дослідній лабораторії фізико-хімічних досліджень гірських порід (ПНДЛ ФХДГП) геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка під керівництвом проф. Толстого М.І. (програми ДКНТ України “Граніт”; д/б теми РН50.01.13; РН50.02.09), починаючи з 80-х років минулого сторіччя. З 1985 р. у виконанні регіональних досліджень докембрійських гранітоїдних утворень УЩ брала безпосередню участь автор цієї роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Регіональні особливості мікроелементного складу гранітоїдів докембрійської тектоно-магматичної активізації (на прикладі Українського щита)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок