Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Шевченко Ірина Вікторівна
УДК 504.06, 330.15
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 08.00.06 – економіка природокористування
та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Хлобистов Євген Володимирович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
Національної академії наук України, завідувач відділу сталого розвитку та екологічної безпеки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
чл.-кор. АПН України
Олійник Ярослав Богданович, Національний університет ім. Тараса Шевченка, декан географічного факультету, завідувач кафедри економічної та соціальної географії;
кандидат економічних наук
Волошин Сергій Миколайович, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, заступник начальника управління прогнозування.
Захист відбудеться 4 грудня 2007 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Я.В. Коваль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми безпеки навколишнього середовища притаманні кожній державі світу, але в Україні ці проблеми мають національний рівень сприйняття і актуальності. Ускладнення екологічної ситуації в державі пов‘язане з довготривалим переходом від адміністративно-командної до ринкової економіки в умовах глибокого фізичного і морального зношення основних виробничих фондів, значної територіальної концентрації енергомістких виробництв, використанням застарілих технологій та відсутністю дієвих екологічних нормативів і механізмів їх впровадження. За таких умов склалася надмірна кількість екологічно небезпечних виробництв із застарілим і неефективним природоохоронним обладнанням. Відсутність ефективних економічних механізмів та інструментів управління екологічною безпекою, як на державному так і регіональному рівнях значно загострюють проблему забезпечення екологічної безпеки та охорони навколишнього природного середовища.
Екологічна безпека – комплексна проблема, і на державному рівні вона може бути розв’язана за допомогою відповідних економічних важелів. Питання забезпечення екологічної безпеки досліджували: О.Ф.Балацький, І.К.Бистряков, О.О.Веклич, С.М.Волошин, О.В.Врублевська, З.В. Герасимчук, Б.М. Данилишин, М.І. Долішній, Т.П. Галушкіна, С.М. Ілляшенко, О.Л. Кашенко, Я.В. Коваль, В.С. Кравців, Л.І. Максимів, Л.Г.Мельник, В.С.Міщенко, Я.Б.Олійник, С.І.Синякевич, О.М.Теліженко, С.М. Харічков, М.А.Хвесик, Є.В.Хлобистов, Л.Б.Шостак та інші вітчизняні вчені -економісти.
Окремі теоретичні та практичні питання забезпечення екологічної безпеки країни, як виявив аналіз опублікованих з цієї багатогранної проблематики наукових праць, ще недостатньо досліджені у теоретико-методологічному і практичному аспектах. Залишились поза увагою фахівців і не були вирішені численні завдання еколого-економічного управління, у тому числі: не були сформовані дієві регулюючі економічні та екологічні механізми, недостатньо розроблені на регіональному рівні питання фінансово-економічної оцінки забезпечення екологічної безпеки.
Вказане вище обумовлює необхідність пошуку конкретних шляхів удосконалення соціально-економічного механізму формування державної екологічної політики, розробки методичних підходів до її реалізації, створення відповідних організаційних умов для цього, й актуальність розв’язання назрілих питань з даної проблеми визначили тему дисертаційної роботи, її головну мету та задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ (НА ПРИКЛАДІ ПОТЕНЦІЙНО-НЕБЕЗПЕЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок