Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів K2Cd2xMn2(1-x)(SO4)3, Rb2Cd2(SO4)3 і Tl2Cd2(SO4)3

Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів K2Cd2xMn2(1-x)(SO4)3, Rb2Cd2(SO4)3 і Tl2Cd2(SO4)3

Назва:
Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів K2Cd2xMn2(1-x)(SO4)3, Rb2Cd2(SO4)3 і Tl2Cd2(SO4)3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,14 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ОПТИКИ
ГІРНИК ІГОР СТЕПАНОВИЧ
УДК 536.424.1; 535.51
Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів K2Cd2xMn2(1-x)(SO4)3, Rb2Cd2(SO4)3 і Tl2Cd2(SO4)3
01.04.05. - Оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Львiв - 2002


Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана в Інститутi фiзичної оптики Мiнiстерства освiти і науки України, м. Львiв.
Науковий керiвник:
доктор фiзико-математичних наук, професор, заступник директора Інституту фiзичної оптики
Влох Ростислав Орестович
Офiцiйнi опоненти:
доктор фiзико-математичних наук, професор, завідувач кафедри оптики Ужгородського національного університету
Герзанич Омелян Іванович
доктор фiзико-математичних наук, професор, завідувач кафедри радіофізики Львівського національного унiверситету iм. І. Франка
Болеста Іван Михайлович
Провiдна установа:
Чернiвецький національний унiверситет iм. Ю. Федьковича, фiзичний факультет, кафедра оптики i спектроскопiї.
Захист вiдбудеться "..21..." ..травня.... 2002 року о 15 год. 30 хв. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 35.071.01 при Інститутi фiзичної оптики за адресою: 79005, м. Львiв, вул. Драгоманова, 23.
З дисертацiєю можна ознайомитись в бiблiотецi Інституту фiзичної оптики за адресою: 79005, м. Львiв, вул. Драгоманова, 23.
Автореферат розiсланий "..18.." ..квітня.... 2002 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
кандидат фiз.-мат. наук, доцент Климiв І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з центральних проблем сучасної фізики твердого тіла є проблема фазових переходів в межах кристалічної фази. До таких фазових переходів слід віднести - сегнетоелектричні, феромагнітні та сегнетоеластичні переходи. Необхідно зауважити, що серед експериментальних методів досліджень фазових переходів - оптичні методи є одними з найінформативніших. Так, наприклад, дослідження конфігурації доменної структури несе інформацію про зміну точкової симетрії кристалу при фазовому переході, температурна поведінка двозаломлення відповідає температурній залежності параметру порядку та критичним індексам. Останні необхідні для феноменологічного опису фазового переходу. Методом спектроскопії комбінаційного розсіяння світла виявляються фононні моди, відповідальні за мікроскопічні механізми фазового переходу.
На даний час феноменологічна теорія фазових переходів є досить добре розробленою. Як відомо вона базується на симетрійному підході і використовує розклад вільної енергії за параметром порядку. З даної теорії випливає ряд цікавих висновків щодо існування спеціальних точок на фазових діаграмах. Зокрема трикритична точка зміни роду фазового переходу була експериментально виявлена у багатьох кристалах на P,T-діаграмах. Критична точка Лівшиця була експериментально виявлена на фазових діаграмах сімейства кристалів Sn2P2S6xSe6(1-x). Що ж стосується ізольованої точки фазового переходу другого роду на лінії фазового переходу першого роду, то наскільки свідчать літературні дані, на даний час вона експериментально не спостерігалась. Це мабуть пов’язане, перш за все, з унікальністю даного явища.
З точки зору з’ясування природи сегнетоелектричних та сегнетоеластичних критичних явищ найзручнішим видається дослідження великих сімейств кристалів з ізовалентним заміщенням хімічних елементів та твердих розчинів на їх основі. До таких сімейств відноситься сімейство мінералу лангбейніту, яке нараховує більше, ніж 30 кристалів. Слід зауважити, що для лангбейнітів характерна досить цікава послідовність сегнетоелектричних та сегнетоеластичних фазових переходів. Крім цього багато питань, які стосуються даних фазових переходів є нез’ясованими на даний час. До них, зокрема, відноситься виникнення “забороненої” сегнетоеластичної доменної структури, виникнення нових фаз невідомої природи і проблема спеціальних критичних точок на x,T та P,T – фазових діаграмах, незвична поведінка спонтанної поляризації в межах сегнетоелектричної фази в кристалах Rb2Cd2(SO4)3 та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів K2Cd2xMn2(1-x)(SO4)3, Rb2Cd2(SO4)3 і Tl2Cd2(SO4)3

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок