Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ГЛУХИХ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДІЄСЛОВА

РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ГЛУХИХ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДІЄСЛОВА

Назва:
РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ГЛУХИХ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДІЄСЛОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ
АПН УКРАЇНИ
МАРТИНЧУК ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 376.33.016:811.161.2'367.625
РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ГЛУХИХ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДІЄСЛОВА
13.00.03 - корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Колесник Іван Пантелійович,
Інститут корекційної педагогіки і психології
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри корекційної
психопедагогіки |
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Мацько Любов Іванівна,
Інститут української філології
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри стилістики
української мови |
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лебедєва Леніна Сергіївна,
Міський медичний центр проблем
слуху та мовлення "СУВАГ" |
Провідна установа: Інститут соціальної реабілітації та розвитку дитини Кам'янець-Подільського державного університету, кафедра реабілітаційної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кам'янець-Подільський.
Захист відбудеться " 21 " лютого 2006 року о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9).
Автореферат розісланий "20
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку спеціальної освіти однією з найактуальніших у сурдопедагогіці вбачається проблема підвищення ефективності навчально-виховного процесу, пошук таких засобів педагогічного корекційного впливу на особистість дитини з порушеннями слуху, які б забезпечували достатній для її успішної соціалізації та самореалізації розвиток мовлення.
Вирішення цієї важливої психолого-педагогічної проблеми є надзвичайно актуальним завданням спеціальної школи для глухих дітей, де одним з основних навчальних предметів є українська мова, рівень засвоєння якої значною мірою зумовлює якісне опанування інших навчальних дисциплін, розширює знання про довкілля, підвищує рівень загального і мовленнєвого розвитку школярів.
Одним з головних напрямів розвитку мовлення глухих дітей є збагачення їхнього лексичного запасу, що безпосередньо пов’язано із засвоєнням семантики для адекватного розуміння та означення навколишньої об’єктивної дійсності, оскільки семантичний аналіз лексики є лінгводидактичною основою розвитку мовлення. Серед лексичних значень чільне місце посідає семантика іменників та дієслів, що забезпечує правильність позначення предикативної основи, яка втілює основну думку речення. Саме тому засвоєння семантики дієслова є одним з головних чинників розвитку мовлення глухих дітей. Розв’язання цього надзвичайно важливого завдання потребує проведення системних лінгводидактичних досліджень з подальшим впровадженням їх результатів у навчально-виховний процес.
Підвищення ефективності процесу засвоєння мовних знань та формування мовленнєвих умінь у глухих і слабочуючих дітей були предметом багатьох спеціальних досліджень (К.Д.Бойко, Р.М.Боскіс, А.М.Гольдберг, Н.Ф.Засенко, С.О.Зиков, А.Г.Зікєєв, К.Г.Коровін, Л.П.Носкова, М.К.Шеремет, Ж.І.Шиф, М.Д.Ярмаченко та ін.). Це пояснюється особливою роллю, яку відіграє українська мова у системі навчання, виховання та реабілітації осіб з порушеннями слуху, адже достатній рівень розвитку мовлення є тією основою, на якій ґрунтується весь процес навчання школярів цієї категорії.
Результати наукових досліджень свідчать, що у дітей з порушеннями слуху спостерігаються певні особливості мовленнєвого розвитку, зокрема під час засвоєння дієслів: повільне накопичення словника, своєрідність вживання слів у мовленні, суттєві недоліки граматичного оформлення, внаслідок чого мовлення глухих учнів стає незрозумілим для оточуючих і спричиняє певні труднощі розуміння зверненого до них мовлення (Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ГЛУХИХ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДІЄСЛОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок