Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування творчої особистості учня профільного ліцею у процесі навчання

Формування творчої особистості учня профільного ліцею у процесі навчання

Назва:
Формування творчої особистості учня профільного ліцею у процесі навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Кисільова Валентина Петрівна
УДК 371.2
 
 
Формування творчої особистості учня профільного
ліцею у процесі навчання
 
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Гончаренко Семен Устимович, Інститут педагогіки і психології АПН України, головний науковий співробітник, м. Київ.
Офіційні опоненти: |
-
доктор педагогічних наук, професор Алфімов Валентин Миколайович, Донецький національний університет, декан факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації, директор ліцею, м. Донецьк;
-
кандидат педагогічних наук Чижевський Борис Григорович, головний консультант Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, м. Київ.
Провідна установа: | - Ужгородський національний університет, кафедра педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород.
Захист відбудеться “28” листопада 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту педагогіки і психо-логії професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 27 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Динамізм, притаманний сучасній цивілізації, швидка зміна техніки і технології в усьому світі, інтелектуалізація праці, гуманізація та демократизація суспільства зумовлюють зростання соціальної ролі особистості з високим рівнем інтелектуального розвитку і творчих можливостей, здатної до плідної, продуктивної праці, тобто особистості творчої, неординарної.
У зв'язку з цим змінюється сам підхід до неперервної освіти, який передбачає суттєві новації у ланці середньої освіти, необхідність розробки нової концепції доуніверситетської освіти. Ця концепція повинна, по-перше, забезпечити таку загальноосвітню підготовку, яка б включала й зближувала гуманітарну, природничо-наукову і технічну культури; по-друге, передбачити ознайомлення з основними галузями діяльності людини і всебічне, детальне розкриття однієї із них; по-третє, гарантувати сприятливі умови для творчого розвитку особистості учня.
Успішна реалізація цієї концепції можлива в практичній діяльності навчальних закладів нового типу (НЗНТ), у тому числі, і профільних ліцеїв сьогодення України. Саме цим і зумовлена актуальність даного дослідження.
Значний внесок у розробку філософських та соціологічних аспектів теорії творчості зробили Г.С. Батищев, Г.А. Давидова, М.С. Каган, П.Ф. Кравчук, І.Т. Кучерявий, Л.В. Сохань, А.П. Шептулін, Є.А. Шумілін та ін.
Психологічні аспекти творчості представлені в працях Л.С. Виготського, В.А. Крутецького, О.М. Леонтьєва, О.Н. Лука, В.О. Моляко, Я.О. Пономарьова, В.В. Рибалки, С.Л. Рубінштейна та багатьої інших.
Психолого-педагогічні проблеми формування творчої особистості, творчих здібностей, мотивів творчої діяльності досліджувалися І.С. Аверіною, В.І. Андрє-євим, Д.Б. Богоявленською, А.В. Брушлінським, Р.М. Грановською А.З. Заком, П.К. Енгельмеєром, В.А. Кан-Каликом, О.І. Кульчицькою, О.М. Матюшкіним, А. Маслоу, К. Тейлором, Е. Торренсом, Ю.А. Самаріним, С.О. Сисоєвою, В.О. Сухомлинським, В.С. Шубінським та ін.
Останнім часом приділяється все більше уваги формуванню творчої особистості учня в умовах навчання в навчальних закладах нового типу (НЗНТ) і, зокрема, в профільних ліцеях (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування творчої особистості учня профільного ліцею у процесі навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок