Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ “КАНОН”   (за творчістю В.Сосюри, Л.Талалая, В.Стуса, П.Вольвача)

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ “КАНОН”   (за творчістю В.Сосюри, Л.Талалая, В.Стуса, П.Вольвача)

Назва:
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ “КАНОН”   (за творчістю В.Сосюри, Л.Талалая, В.Стуса, П.Вольвача)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,47 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙУНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА

ПОКОЛЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 821.161.2
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ “КАНОН”
 
(за творчістю В.Сосюри, Л.Талалая, В.Стуса, П.Вольвача)
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури і фольклористики Донецько-го національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Давидова-Біла Ганна Вікторівна,
Донецький національний університет,
професор кафедри української літератури і фольклористики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ткачук Микола Платонович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри історії літератури
кандидат філологічних наук
Цимбал Ярина Володимирівна,
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України,
науковий співробітник відділу української літератури ХХ ст.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
кафедра історії української літератури
Захист відбудеться 22 лютого 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000 м.Львів, вул.Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 19 січня 2007 р.


Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13
кандидат філологічних наук, доцент Я.І.Гарасим
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і стан її наукової розробки. Епоха постмодернізму запропонувала бачення інтелектуальних, естетичних та ідеологічних цінностей як синхронічних та рівновагомих, що сприяло поступовому перегляду норми, взірця, “канону”. У літературній ситуації початку ХХІ століття актуалізувалося перепрочитання літературного “канону” і чинників, що впливають на його формування. Відомі два основні підходи до тлумачення терміну “канон” – широке і вузьке. Перше позначає систему нормативних засад мистецтва певних періодів, принципи, зафіксовані певним стилем і закріплені інститутом влади. Для літературознавчої науки на сьогоднішньому етапі більш прийнятним видається вузьке, яке визначає “канон” як сукупність “текстів, авторів і/або митецьких напрямків, що… представляють якісь конкретні інтереси та цінності дискурсу або конкретної групи людей” Кліпінгер Д. Канонічність / Енциклопедія постмодернізму. За ред. Ч.-Е.Вінквіста та В.-Е.Тейлора.- К., 2003.– С.184.. У залежності від епохи ідеологічна складова “канону” має більшу або меншу вагу. Наприклад, аналіз епохи соціалістичного реалізму засвідчує, що канонізація в умовах тоталітарної держави відбувалась як в ідеологічному, так і в естетичному планах.
Стратегія сучасного українського літературознавства передбачає систематизацію вже існуючих розділів і тем з історії української літератури, а також їх осмислення і репрезентацію у новому ракурсі – теоретичному й практичному. Одним з таких продуктивних теоретичних напрямів є ґрунтовне вивчення тяглості внутрішніх структур поетичного “канону” у творчості чільних представників літературної традиції ХХ століття, оскільки “канон забезпечує комунікативність митця з реципієнтом, а в ширшому розумінні – гарантує спадкоємність літературно-художнього розвитку, навіть за умови, що розвиток уповільнюється чи іде вспак” Сивокінь Г. Методологічне значення канону в самосвідомості літературознавства / Літературознавство: Матеріали ІІІ конгресу Міжнародної асоціації україністів. – К., 1996. – С.42.. Саме тому вивчення історико-культурних, ідеологічних та естетичних аспектів становлення поетичного “канону” (або “канонів”) ХХ століття є надзвичайно актуальним. Пропоноване дослідження є спробою постановки і часткового вирішення окресленої проблеми.
Об’єктом дослідження є лірика представників трьох літературних поколінь – В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ “КАНОН”   (за творчістю В.Сосюри, Л.Талалая, В.Стуса, П.Вольвача)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок