Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ОБРАЗУ “Я” ДІТЕЙ-СИРІТ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ОБРАЗУ “Я” ДІТЕЙ-СИРІТ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ОБРАЗУ “Я” ДІТЕЙ-СИРІТ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ПУШКАР ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.923.2:376.64(048)
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ОБРАЗУ “Я” ДІТЕЙ-СИРІТ
У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ
cпеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія вікової психофізіологіі
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, головний науковий співробітник лабораторії вікової психофізіології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р. Чамати
кандидат психологічних наук, доцент
Кацеро Анжеліка Олександрівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри психології
Провідна установа Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра психології
та педагогіки, м. Київ
Захист відбудеться 23 січня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ 33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України (01033, м.Київ, вул. Паньківська, 2)
Автореферат розісланий „________”______________2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Позбавлення в ранньому дитинстві батьківського піклування негативно впливає на розвиток особистості дитини і призводить до виникнення різноманітних порушень розвитку та функціонування особистості.
У подальшому це ускладнює адаптацію дитини до соціального оточення, позначається на формуванні “Я”-концепції. Освоєння системи соціальних відносин і формування на цій основі цілісної узгодженої “Я”-концепції – найважливіше завдання підліткового віку. У зв’язку з цим дослідження процесу розвитку
“Я”-концепції підлітків із зруйнованими сімейними зв’язками є однією з нагальних проблем як у плані аналізу закономірностей становлення особистості, так і в плані вивчення оптимізації процесу входження підлітків у світ дорослих, їх соціалізації.
Пошук шляхів оптимізації психічного й особистісного розвитку дітей зі зруйнованими сімейними зв’язками залишається одним із найбільш важливих аспектів комплексу заходів, спрямованих на удосконалення системи навчання і виховання. У зв’язку з цим розробка рекомендацій по створенню корекційних технологій, які б забезпечували підвищення ефективності виховного процесу в закритих дитячих закладах (дитячих будинках, школах-інтернатах), а також створення системи прийомів надання психологічної допомоги вихованцям цих закладів належить до невідкладних завдань практичної психології в системі шкільної психологічної служби.
Вивченню особливостей психічного розвитку і становлення особистості в закладах інтернатного типу присвячено ряд робіт. Зокрема, цю проблему розробляли: І.В.Дубровіна (вивчення розвитку дітей в інтернатних закладах освіти), Й.Лангмейєр, З.Матейчек (вплив депривації на психічний розвиток дітей), А.М.Прихожан, Н.Н.Толстих (розвиток особистості в умовах психічної депривації), Т.І.Юферева (формування психологічної статі у підлітків). Проте чимало питань залишається не ясними, серед них розвиток емоційно-ціннісних та когнітивних компонентів самосвідомості підлітків.
Наша увага у цій роботі зосереджена на дослідженні особливостей когнітивного та емоційно-ціннісного компонентів системи “Я”-образів підлітків, які перебувають в умовах освітніх закладів інтернатного типу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження відповідає комплексному плану науково-дослідницької роботи лабораторії вікової фізіології та шкільної гігієни Інституту психології імені Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ОБРАЗУ “Я” ДІТЕЙ-СИРІТ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок