Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918-1939 рр.)

Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918-1939 рр.)

Назва:
Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
львівський національний університет
імені івана франка
Юхимюк Ольга Михайлівна
УДК 34:352.075 (09)](477.8) “1918-1939”
Правовий статус
органів місцевого самоврядування
на території Західної України
у складі Польщі (1918-1939 рр.)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів - 2003
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор Кульчицький Володимир Семенович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри історії та теорії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, Тимощук Олександр Валентинович, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, декан юридичного факультету
кандидат юридичних наук, доцент Присташ Лідія Тихонівна, юридичний інститут Прикарпатського університету імені В. Стефаника, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна
установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії держави і права, МОН України (м. Київ).
Захист відбудеться 15 квітня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 73000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 13 березня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Луць Л. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси національного відродження в Україні, об’єктивна потреба її входження в європейський простір зумовлює становлення тісних стосунків з найближчими сусідами, зокрема з Польщею. Формування та стабільність українсько-польських відносин неможливі без вивчення їх історичних закономірностей, що потребують глибокого наукового аналізу та формування відповідних висновків.
Особливе місце серед проблем, які вимагають такого дослідження є питання правового статусу органів місцевого самоврядування на території Західної України в складі Польщі у 1918-1939 рр. Такий аналіз є важливим і для пошуків оптимальних способів захисту інтересів окремих етнічних територій та національних меншин в будь-якій сучасній державі, в тому числі в Україні. В межах поняття правового статусу в даному випадку розглядаються такі елементи як місце органів самоврядування в суспільстві та державі, їх соціально-політична роль та призначення, а також їх компетенція (сукупність повноважень).
Безперечно, у ХХ ст. історія розвитку України і Польщі була подібною, хоча і відзначалась рядом незгод та претензій, пов’язаних зі значними національними особливостями.
В досліджуваний період Західна Україна (Східна Галичина та Західна Волинь) входили в склад польської держави, державний апарат якої функціонував і на цих українських територіях. Проте польські уряди не завжди враховували національні та соціальні інтереси українців, а часто навіть спричиняли загострення міжнаціональних відносин, зростання радикальних тенденцій в українському національному русі.
Проблеми української національної меншини в міжвоєнній Польщі стали одними з найважливіших і найважчих у внутрішній політиці. Це стосувалося насамперед намагання українців реалізувати свої національні права через органи місцевого самоврядування, а сам правовий інститут місцевого самоврядування розглядався ними як засіб вирішення міжнаціональних конфліктів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності до теми “Актуальні проблеми історії держави і права України, політичних і правових вчень та зарубіжної історії”, яка досліджується на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок