Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ГУМОРИСТИЧНОГО ЕФЕКТУ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі романів П.Г. Вудхауза)

МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ГУМОРИСТИЧНОГО ЕФЕКТУ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі романів П.Г. Вудхауза)

Назва:
МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ГУМОРИСТИЧНОГО ЕФЕКТУ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі романів П.Г. Вудхауза)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
БОЛДИРЕВА Анжела Євгеніївна
УДК 811.111’42: 821.111-7
МОВНІ
ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ГУМОРИСТИЧНОГО ЕФЕКТУ:
ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ
(на матеріалі романів П.Г. Вудхауза)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та практики перекладу Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Матузкова Олена Прокопіївна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
завідувач кафедри теорії та
практики перекладу.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії та практики
перекладу англійської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Ланчуковська Надія Володимирівна,
Одеський національний університет
імені І.І.Мечникова,
доцент кафедри теоретичної та
прикладної фонетики англійської мови.
Захист відбудеться “29” листопада 2007 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар 24/26, ауд. 165а.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано “ 24 “ жовтня 2007 р.
Вчений секретар кандидат філол. наук, доцент
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Гумор – невід’ємна частина людського існування, важливий компонент комунікації. У зв’язку з цим невипадковою є увага до досліджень цього явища, що виявилася ще за античних часів. Складна природа та багатогранність гумору визначають зацікавлення ним і в наш час. Гумор є об’єктом дослідження багатьох наук: філософії, естетики, психології, соціології, логіки, літературознавства, лінгвістики тощо. Вітчизняні та зарубіжні дослідники розглядали та продовжують розглядати різні аспекти цього явища: природу та психологію гумору, механізми його породження (В.Т. Бондаренко, Ю.Б. Борєв, Б. Дземідок, А.В. Карасик, А.Н. Лук, М. Мінський, Л.В. Орлецька, З. Фройд та ін.), лінгвістичні засоби реалізації гумору (Н.Н. Бочегова, Д.М. Вавринюк, В.Н. Вакуров, О.О. Володина, А.С. Джанумов, О.Ю. Коновалова, А.Е. Левицький, В.В. Овсянников, М.О. Паніна, В.А. Самохіна, О.Ю. Титаренко, Н.Ю. Шпекторова, Н.В. Якименко та ін.), гумористичні літературні жанри (А.Р. Габідулліна, В.І. Карасик, Дж. Колоннезе, О.М. Радіна, Е.В. Салигіна, Т.Ю. Чубарян та ін). Але незважаючи на досить значну кількість публікацій, присвячених гумору, ставлення до цього феномену залишається неоднозначним: якщо для більшості вітчизняних і російських учених гумор – це вид комічного, то дослідники країн Західної Європи та США ототожнюють поняття “комічне” та “гумор”, віддаючи перевагу останньому, тобто гумор для них – категорія більш широка, ніж для дослідників із країн пострадянського простору.
З середини ХХ століття з виникненням когнітивного напряму в науці активізуються дослідження процесів, пов’язаних з отриманням, обробкою, зберіганням, організацією та накопиченням структур знання, а також з формуванням цих структур у мозку людини. Мову як основний засіб висловлення думки вважають найбільш ефективним засобом проникнення в таємниці людської свідомості. Це надає підстави лінгвістиці зайняти провідне місце серед когнітивних наук.
Попри те, що когнітивна лінгвістика – досить молода галузь мовознавства, робіт, присвячених дослідженню гумору в когнітивному аспекті, вже немало. До найзначніших серед них слід уналежнити роботи англійських та американських учених С. Аттарда, А. Кестлера, М. Мінського, В. Раскіна, У. Фрая та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ГУМОРИСТИЧНОГО ЕФЕКТУ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі романів П.Г. Вудхауза)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок