Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лікування уретероцеле подвоєних сечоводів у дорослих пацієнтів

Лікування уретероцеле подвоєних сечоводів у дорослих пацієнтів

Назва:
Лікування уретероцеле подвоєних сечоводів у дорослих пацієнтів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УкраЇнИ
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ
Басел Махмуд Абдел Рахман Заід
УДК 616.617-007+616.-089
Лікування уретероцеле подвоєних сечоводів
у дорослих пацієнтів
14.01.06 – урологія
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Шимкус Едуард Мартинович,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського, професор кафедри хірургічних хвороб з курсом урології
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор, член-кореспондент
АМН України Люлько Олексій Володимирович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри урології;
доктор медичних наук, професор
Ухаль Михайло Іванович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри урології і нефрології
Провідна установа: |
Донецький державний медичний університет МОЗ України,
кафедра урології та нефрології, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться 23 січня 2007 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при Інституті урології АМН України за адресою: 04053 М. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 9-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту урології АМН України за адресою: 04053 М. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 9-А.
Автореферат розісланий 13.12. 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук |
Л.М. Старцева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема надання спеціалізованої допомоги при уретероцеле подвоєних сечоводів у дорослих привертає увагу урологів частотою ускладнень у вигляді пієлонефриту та втрати функції нирки (А.В. Люлько, О.Ф. Возианов, 1990; А.Л. Ческис, В.И. Виногралов, 1993, 2004; Е.М. Shimkus, S.E. Shimkus, 2004). Причиною патологічних розладів в цих випадках вважають уроджену дисплазію м’язової стінки дистального відділу аномального сечоводу, яка сприяє обструкції і порушенню уродинаміки верхніх сечових шляхів.
Оскільки компенсаторно-адаптаційні можливості сечових шляхів у даної категорії хворих остаточно не вивчені, дискусійною залишається такий аспект проблеми, як оцінка найбільш обґрунтованих видів оперативних втручань, які б комплексно враховували вираженість анатомо-функціональних змін, ступінь порушення уродинаміки і наслідки у відношенні функціонального стану нирок.
На сьогодні в лікуванні дорослих хворих з уретероцеле подвоєних сечоводів найбільше поширення отримали трансуретральні розсічення оболонок уретероцеле (A. Calesti, L. Oriolo, 2002; B. Сhertin, D. Caluwe, 2003), висічення уретероцеле з уретероцистоанастомозом (P. Merguerian, E. Byun, 2003), анастомозування подвоєних сечових шляхів (С.Е. Шимкус, 1981; D. Lashley, Mc Aleer J., 2001) гемінефроуретеректомія (J. Moskovici, Р. Galinier, 1999; F. Eskoldt, K. Heling, 2003).
Разом з тим, критерії вибору способу операції ґрунтуються на преференції окремих клінік і хірургів, а не на принципах доказової медицини. Вищевикладене свідчить про те, що обґрунтування принципів лікування уретероцеле подвоєних сечоводів у дорослих залишається актуальною складовою проблеми, удосконалення якої суттєво може покращити ефективність та віддалені результати лікування. В контексті сказаного слід підкреслити, що на сучасному етапі при наявності достатньо широкого спектра видів хірургічного лікування патології, що розглядається, важливим залишається питання обґрунтування найбільш раціонального із них в кожному конкретному випадку в залежності від морфологічних змін і ступеня порушення уродинаміки верхніх сечових шляхів. Таким чином, обґрунтованим є визначення показань до тієї чи іншої операції і розробки алгоритму вибору індивідуалізованого підходу до способу хірургічного лікування. Сказане визначило мету даного дослідження.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до планів науково-дослідної роботи кафедри хірургічних хвороб з курсом урології Кримського державного медичного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Лікування уретероцеле подвоєних сечоводів у дорослих пацієнтів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок