Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУНОВ ЮРІЙ АЙДАМИРОВИЧ НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

ХУНОВ ЮРІЙ АЙДАМИРОВИЧ НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
ХУНОВ ЮРІЙ АЙДАМИРОВИЧ НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,52 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
УДК [614.2:008:65.015.3:353.003]:001.8
ХУНОВ ЮРІЙ АЙДАМИРОВИЧ
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМ
ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
14.02.03 - соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському інституті громадського здоров’я МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор
Пономаренко Віктор Михайлович,
Український інститут громадського здоров’я,
директор.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Картиш А.П.,
доктор медичних наук, професор Сайдакова Н.О.,
доктор медичних наук, професор Солоненко І. М.
Провідна організація: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра соціальної медицини, організації і управління охорони здоров’я, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 5 лютого 2004 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-57, пр. Перемоги, 34, медико-профілактичний корпус Національного медичного університету, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця за адресою: 04057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий “ 30 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор О.П.Яворовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У період докорінних перетворень у соціально-економічній сфері України, реформування медичної галузі, адаптації лікувально-профілактичних установ до умов ринкової економіки зростає роль і значення управлінських факторів, виникає необхідність у нових формах, методах і технологіях організації та управління охороною здоров’я.
Функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізованого управління і підвищення ролі адміністративних територій у забезпеченні населення медичною допомогою потребує наукового обґрунтування і розробки комплексу заходів з оптимізації взаємодії усіх суб’єктів системи охорони здоров’я на основі єдиної організаційної та правової бази.
При цьому поряд із посиленням ролі медичних установ, як самостійних суб’єктів господарювання, і місцевих органів самоврядування у вирішенні питань планування і фінансування охорони здоров’я, необхідно знайти раціональне поєднання їх діяльності в межах існуючих взаємовідносин із збереженням і розвитком вертикальних взаємозв’язків на територіальному рівні.
Найбільшу значущість ця проблема набуває в умовах недостатнього фінансування і відсутності належної нормативно-правової бази, яка дозволяє найбільш раціонально використовувати існуючі ресурси для забезпечення ефективного функціонування мережі лікувально-профілактичних установ і задоволеності потреб населення в медичній допомозі.
З метою оптимізації діяльності мережі лікувально-профілактичних установ області і органів місцевого самоврядування необхідно розробити комплекс заходів, що охоплює вирішення питань управління, планування та реструктуризації медичної допомоги, відповідного кадрового забезпечення, визначення необхідного обсягу і оптимальних механізмів фінансування.
Ефективність економічних реформ має особливе значення для розвитку охорони здоров’я, оскільки успішність функціонування галузі є передумовою до покращання стану здоров’я населення, що, в свою чергу, в значній мірі сприяє продуктивній праці в усіх інших галузях народного господарства.
Таким чином, проблеми методів управління в охороні здоров’я, питання вибору адекватних механізмів організації і фінансування медичної допомоги, питання реструктуризації охорони здоров’я є в теперішній час найбільш пріоритетними.
Актуальність проблеми значно зростає на регіональному рівні на основі економічної доцільності і раціонального використання ресурсів системи із врахуванням особливостей регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ХУНОВ ЮРІЙ АЙДАМИРОВИЧ НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ РЕФОРМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок