Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Свобода людини та її світоглядне сприйняття: соціально-філософський аналіз

Свобода людини та її світоглядне сприйняття: соціально-філософський аналіз

Назва:
Свобода людини та її світоглядне сприйняття: соціально-філософський аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Рудницька Уляна Борисівна
УДК 123
Свобода людини та її світоглядне сприйняття:
соціально-філософський аналіз
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії гуманітарних наук філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Бойченко Іван Васильович,
професор Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Огнев’юк Віктор Олександрович,
ректор Київського міського педагогічного університету
ім. Б.Д. Грінченка;
кандидат філософських наук,
Сирінський Роман Аркадійович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки
при РНБО України, головний консультант відділу
регіональної безпеки.
 
Захист відбудеться “26” травня 2008р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58. зал № 12.
Автореферат розісланий “25” квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією зі споконвічних і в той самий час завжди актуальних проблем філософії є проблема свободи. Нині, коли у “соціальній еволюції” суспільств домінують процеси глобалізації, проблема свободи стає дедалі нагальнішою та гострішою.
Проблема свободи – одна з лейтмотивних тем світової філософії. В історії філософії важко назвати філософа, який би у своїх працях не торкався цієї теми. Водночас потрібно підкреслити, що проблема свободи чи питання, дотичні до цієї тематики, розглядалися як у працях філософів різних часів, так в працях представників широкого кола соціогуманітарних наук (з етики, культурології, правознавства, політології, історії, соціології тощо).
Багатогранність свободи, суб'єктивна вибірковість її філософського розуміння демонструє різнобічність даного феномену й виключає можливість її „єдино вірного” визначення. Плюралізм у розумінні свободи породжує різноголосся щодо її понятійного визначення, що, в свою чергу, відповідає іманентній природі свободи. Разом з тим, теоретична і практична потреба розкриття сутності свободи вимагає конкретних уточнень. Відповідно до цього, у філософській літературі міцно закріпилася думка про те, що реальна, а не ілюзорна свобода одного індивіда закінчується там, де вона наштовхується на свободу іншої людини. Саме наявність таких меж свободи вимагає пошуку узгодженого розуміння "точок" перетину, що є відображенням її сутності.
Свобода – складне явище і відповідно - полісемантичне поняття, що відображає означене явище. Про це досить незаперечно свідчить наявність у філософських текстах різноманітних дефініцій свободи, які у свій час давали такі мислителі, як: Н.Аббаньяно, Г.В.Ф.Гегель, Т.Гобс, Ф.Енгельс, І.Кант, Ш.Монтеск'є, Б.Рассел, Ж.-П.Сартр, Б.Спіноза, Ф.Шеллінг, К.Ясперс, тощо.
Нові грані людської свободи розкриваються через наступні категоріальні пари: “гуманізм і свобода”, “автономія і свобода”, “свобода і лібералізм”, “свобода — справедливість”, “свобода і права людини”, “свобода і відповідальність”, “свобода і рівність”, що репрезентовані філософською літературою ХХ-го початку ХХІ-го століття. Зокрема, про них йдеться у працях провідних зарубіжних філософів сучасності: К.-О.Апеля, Д.Белла, І.Берліна, А.Веллмера, Ю.Габермаса, Т.–Г.Гадамера, М.Гайдегера, А.Гайека, А.Гелнера, Г.Йонаса, Дж.Кемпбелла, Н.Лумана, Е.Левінаса, Дж.Раза, Б.Рассела, П.Рікера, Дж.Ролса, А.Сена, О.Тоффлера, В.Франкла, З.Фрейда, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Свобода людини та її світоглядне сприйняття: соціально-філософський аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок