Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> К.М. БЕСТУЖЕВ-РЮМІН – ІСТОРІОГРАФ, ДЖЕРЕЛОЗНАВЕЦЬ, АРХЕОГРАФ

К.М. БЕСТУЖЕВ-РЮМІН – ІСТОРІОГРАФ, ДЖЕРЕЛОЗНАВЕЦЬ, АРХЕОГРАФ

Назва:
К.М. БЕСТУЖЕВ-РЮМІН – ІСТОРІОГРАФ, ДЖЕРЕЛОЗНАВЕЦЬ, АРХЕОГРАФ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,01 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕЛІТАУРІ ЛАЛІ МИКОЛАЇВНА
УДК 930.2:929 “18”
К.М. БЕСТУЖЕВ-РЮМІН – ІСТОРІОГРАФ, ДЖЕРЕЛОЗНАВЕЦЬ, АРХЕОГРАФ
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2007


Дисертацією є рукопис
Работа виконана на кафедрі історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Близнюк Василь Федорович,
доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, доцент
Журба Олег Іванович,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та архівознавства Дніпропетровського національного університету
кандидат історичних наук, доцент
Петрова Інна Володимирівна,
завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Донецької філії Українського державного університету економіки і фінансів (м. Київ)
Провідна установа – Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського (відділ історії і теорії археографії і споріднених джерелознавчих наук)
Захист відбудеться “23” березня 2007 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “22” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку історичної науки великого значення набуває дослідження наукової спадщини вчених-істориків, що внесли вклад у становлення і розвиток як російської, так і української історіографії, джерелознавства, археографії. До них з повним правом можна віднести Костянтина Миколайовича Бестужева-Рюміна (1829-1897), відомого вченого, викладача і вихователя молодого покоління, громадського діяча.
Творча спадщина К.М.Бестужева-Рюміна охоплює різні напрями історичних знань. Вагомим є його внесок в історіографію, джерелознавство й археографію. Ім'я К.М.Бестужева-Рюміна увічнено в історії російської культури тим, що очолювані ним Вищі жіночі курси у Петербурзі одержали назву “Бестужівських”. Інтерес до імені К.М.Бестужева-Рюміна пов'язаний також з 110 роковинами в 2007 році від дня його смерті.
Історія життя і творчості вченого на сьогоднішній день ще не знайшла в науковій літературі всебічного висвітлення, оскільки вивчалися переважно окремі аспекти його наукової, педагогічної та громадської діяльності. Разом з тим творча спадщина історика дуже велика і багатогранна: він залишив сотні наукових праць, численний епістолярій, неопубліковані рукописи.
Ряд напрямів творчості К.М.Бестужева-Рюміна зовсім не аналізувалися, наприклад, вивчення ним південноруських літописів, питання взаємозв'язку його концепцій з концепціями українських істориків. Значний інтерес становлять наукові зв'язки К.М.Бестужева-Рюміна з відомими українськими вченими, зокрема з М.І.Костомаровим, В.С.Іконниковим тощо. Саме ці аспекти діяльності вченого заслуговують поглибленого вивчення і є важливими не тільки для російської, але й української історичної науки. На жаль, ні в дореволюційній, ні в радянській історіографії цей напрям роботи вченого не знайшов спеціального вивчення і хоча б якогось узагальнення. Тому в роботі поставлено завдання заповнити цю прогалину в аналізі багатогранної наукової діяльності К.М.Бестужева-Рюміна.
Особливої уваги варта така грань наукових інтересів К.М.Бестужева-Рюміна, як археографія. Цей напрям його наукової діяльності практично не досліджено. У світлі всього сказаного вивчення життя і творчої спадщини історика видається актуальним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: К.М. БЕСТУЖЕВ-РЮМІН – ІСТОРІОГРАФ, ДЖЕРЕЛОЗНАВЕЦЬ, АРХЕОГРАФ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок