Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порівняльна судово-медична характеристика ушкоджень, заподіяних при пострілах з використанням різних видів 9 мм пістолетних боєприпасів

Порівняльна судово-медична характеристика ушкоджень, заподіяних при пострілах з використанням різних видів 9 мм пістолетних боєприпасів

Назва:
Порівняльна судово-медична характеристика ушкоджень, заподіяних при пострілах з використанням різних видів 9 мм пістолетних боєприпасів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,87 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ імені П.Л. ШУПИКА
 
ЗАРИЦЬКИЙ Геннадій Аркадійович
УДК 612.12-001.45:340.624
Порівняльна судово-медична характеристика ушкоджень, заподіяних при пострілах з використанням різних видів 9 мм пістолетних боєприпасів
 
14.01.25 – судова медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Мішалов Володимир Дем’янович, Національна
медична академія післядипломної освіти імені
П.Л. Шупика, завідувач кафедри судової медицини
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Филипчук Олег Володимирович,
Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України, завідувач відділенням судово-медичної криміналістики;
кандидат медичних наук, доцент
Найда Анатолій Іванович,
Львівський національний медичний університет, імені Данила Галицького, доцент кафедри патологічної анатомії з курсом судової медицини.
 
 
 
Захист відбудеться 06.06.2008 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.03 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. Оранжерейна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий 05.05.2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Гуріна О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в Україні та в інших країнах світу, збільшилась кількість вогнепальних ушкоджень, заподіяних різними видами зброї, оcкільки, не дивлячись на певне обмеження доступу до зброї, існує можливість її використання з протиправною метою або випадкових поранень, що значно загострює проблему і робить її надзвичайно актуальною (Бурчинський В.Г., 2007; Герасименко О.І., 2007; Szwarcwald C.L., de Castilho E.A., 1998).
Вогнепальна зброя постійно удосконалюється, створюються її нові конструкції та набої до неї (Сухий В.Д., Колос О. П., Чайка І. В., 2004), що призводить до змін їх балістичних характеристик та особливостей утворення вогнепальних ушкоджень, а отже - потребує прискіпливого вивчення з позицій криміналістики та судово-медичної експертизи (Гуров О.М. та співавт., 2007).
В Україні і Росії протягом останніх років було розпочато виробництво та реалізація нових боєприпасів експансивного та реактивного видів, призначених для використання працівниками правоохоронних органів, охоронних і військових служб. При цьому, на відміну від попередніх, новітні боєприпаси володіють підвищеною пробивною здатністю куль (Степанов Г.В., Гурнов А.В., Калачев А.И., 2001), однак, обсяг ураження та морфологічні зміни тіла людини, не захищеної засобами індивідуального захисту, при пострілах, заподіяних 9 мм пістолетними боєприпасами експансивного та реактивного виду, висвітлені не у повній мірі. Наукове обгрунтування визначення відстані при пострілах також не втратило своєї актуальності, оскільки, на думку Филипчука О.В. (2007), діагностика дистанції ураження з трьохступінчатою градацією (в притул, з близької і неблизької віддалі) повинна бути лише проміжним варіантом при визначенні точної відстані пострілу.
Таким чином, цілеспрямованого вивчення і судово – медичної оцінки вогнепальних ушкоджень, заподіяних 9 мм пістолетними боєприпасами експансивного та реактивного виду, виявлених на тілі осіб, не захищених засобами індивідуального балістичного захисту (бронежилетом) з різної відстані, не проводилось, шо ускладнює можливості проведення повноцінної судово-медичної експертизи і диференційної діагностики таких поранень, створює передумови для експертних помилок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Тема дисертаційної роботи є фрагментом планової наукової роботи кафедри судової медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Порівняльна судово-медична характеристика ушкоджень, заподіяних при пострілах з використанням різних видів 9 мм пістолетних боєприпасів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок