Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІОЦІАНІН ЯК АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ ТА ІМУНОГЕННИЙ СУБСТРАТ СИНЬОГНІЙНОЇ ПАЛИЧКИ

ПІОЦІАНІН ЯК АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ ТА ІМУНОГЕННИЙ СУБСТРАТ СИНЬОГНІЙНОЇ ПАЛИЧКИ

Назва:
ПІОЦІАНІН ЯК АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ ТА ІМУНОГЕННИЙ СУБСТРАТ СИНЬОГНІЙНОЇ ПАЛИЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА
ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І.МЕЧНІКОВА
ГЕЙДЕРІХ ОЛЬГА ГРИГОРІВНА
УДК 579.84.1:615.012.6:615.281
 
ПІОЦІАНІН ЯК АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ ТА ІМУНОГЕННИЙ СУБСТРАТ СИНЬОГНІЙНОЇ ПАЛИЧКИ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мікробіології Національного фармацевтичного університету (м. Харків), Міністерства охорони здоров`я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Дикий Ігор Леонідович, Національний фармацевтичний університет, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Мінухін Валерій Володимирович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри мікробіології, вірусології та імунології доктор біологічних наук, професор Руденко Адель Вікторівна, Інститут урології АМН України, завідувач лабораторії мікробіології, вірусології та мікології
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України
Захист відбудеться “_18_” грудня 2002 р. об 1200 ___00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
Автореферат розісланий “ 15 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д.64.618.01 Бруснік С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синьогнійна паличка є основним етіологічним фактором виникнення і поширення госпітальних інфекцій у клініках хірургічного, опікового, акушерського, урологічного, пульмонологічного й іншого профілю, ускладнюючи плин основного захворювання гнійними процесами і септикопієміями, що нерідко закінчуються летальним результатом (Исхакова Х.И., Баженов Л.Г.,1991; G. Stamos, G. Petrikkos, P. Zoga,1991; Harris Anthony, Forres-Viera Carlos, Venkataraman Lata, 1999). Природна стійкість синьогнійної палички до антибіотиків, антисептиків і дезинфектантів, багаторазово посилювана аж до значень абсолютної резистентності при контакті з застосовуваними для лікування препаратами, негативно впливає на ефективність хіміопрофілактики і хіміотерапії госпітальних піоціанозів.
У зв'язку з цим актуальним визнане імунологічне рішення проблеми госпітальної синьогнійної інфекції шляхом розробки ефективних імунопрофілактичних препаратів і одержання на основі їх використання гіперімунних антисиньогнійних сироваток і імуноглобулінів з вираженими лікувально-профілактичними властивостями (Станиславский Е.С., Колкер И.И.,1978; Назарчук Л.В.,1991). Однак численні спроби створення імунопрофілактичних препаратів на основі використання знешкоджених, атенуйованих, хімічних вакцин і анатоксинів не дали задовільних клінічних результатів як через недостатню імуногенну активність, так і антигенну автентичність, обмежену штамом-продуцентом чи визначеним сероваром синьогнійної палички. Разом з цим у спектрі проведених досліджень відсутні дані про вивчення імунобіологічних властивостей піоціаніну. Відносячись до типових представників пігментоутворюючих мікроорганізмів, синьогнійна паличка продукує широкий спектр пігментів, серед яких піоціаніну, що має оксифеназинову природу, належить широкий спектр біологічних властивостей, включаючи, перш за все, функції пігменту дихання бактеріальної клітини і бактеріоцину з вираженими антибіотичними властивостями. Тому не виключено, що у випадку визначення антигенних властивостей у піоціаніну цей пігмент може використовуватися як вихідний субстрат для розробки ефективного протисиньогнійного імунобіологічного препарату.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до комплексної програми Національного фармацевтичного університету “Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної і природної сировини” (№ державної реєстрації 1980007008).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІОЦІАНІН ЯК АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ ТА ІМУНОГЕННИЙ СУБСТРАТ СИНЬОГНІЙНОЇ ПАЛИЧКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок