Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА В 1944-1950-Х РОКАХ

ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА В 1944-1950-Х РОКАХ

Назва:
ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА В 1944-1950-Х РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,89 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Дмитерко Олег Миколайович
УДК 94:329.17.019.5 ](477+4-11)”1944-1954”
ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА
В 1944-1950-Х РОКАХ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету „Острозька академія” Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Трофимович Володимир Васильович, Національний університет „Острозька академія”, завідувач кафедри історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Крупський Іван Васильович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри радіомовлення і телебачення
кандидат історичних наук, доцент Бухало Гурій Васильович, Рівненський інститут слов’янознавства, доцент кафедри українознавства.
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, відділ новітньої історії.
Захист дисертації відбудеться “15” грудня 2004 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “14” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук О.М.Сухий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тривалий час підпорядкування історичної науки інтересам радянської комуністичної ідеології унеможливлювало об’єктивне дослідження українського національно-визвольного руху 1940-1950-х років. Водночас він був одним з найпотужніших і наймасовіших європейських рухів опору ХХ ст., який протягом десятиліття протистояв радянській тоталітарній системі. Це зумовлює необхідність всебічного і адекватного відображення боротьби Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії у вітчизняній історіографії. Вирішення цього завдання буде неможливим без дослідження пропаганди ОУН і УПА, яка була одним з основних напрямків їх діяльності.
Проблема має також неабияку суспільно-політичну значимість, оскільки діяльність Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії сприймається в українському суспільстві неоднозначно. Під впливом багаторічної радянської пропаганди частина населення України продовжує сприймати ОУН і УПА як „бандитів”, а не борців за незалежність України. Цей фактор є однією з перешкод на шляху консолідації української нації, яку необхідно якнайшвидше подолати. До цього повинні долучитися і владні структури, які на основі представлених їм результатів всебічного і об’єктивного дослідження повинні, нарешті, визначитися зі статусом ОУН і УПА, що відповідав би справжньому характеру їх діяльності, і відновити історичну справедливість.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження пов’язане з науково-дослідницькою роботою з історії України, яка проводиться кафедрою історії Національного університету „Острозька академія”, а також відповідає його навчальним програмам.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є вивчення і відтворення цілісної картини пропагандистської діяльності Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії як однієї з основних форм боротьби проти радянського тоталітарного режиму в 1944 – 1950-х роках.
Для реалізації поставленої мети дисертант поставив перед собою наступні завдання:
- проаналізувати стан наукової розробки проблеми та джерельну базу дослідження;
- дослідити процес становлення та трансформацію організаційних структур пропагандистського апарату ОУН і УПА, визначити їх функції та повноваження;
- охарактеризувати основні напрямки пропагандистської діяльність, визначити їх значення у загальному контексті боротьби за національне визволення;
- розкрити форми та методи пропаганди, визначити їх характерні риси, переваги та недоліки, масштаби застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОУН І УПА В 1944-1950-Х РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок