Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯПОНСЬКИЙ ПЕРІОД В ТВОРЧОСТІ ДАВИДА БУРЛЮКА (1920-1922)

ЯПОНСЬКИЙ ПЕРІОД В ТВОРЧОСТІ ДАВИДА БУРЛЮКА (1920-1922)

Назва:
ЯПОНСЬКИЙ ПЕРІОД В ТВОРЧОСТІ ДАВИДА БУРЛЮКА (1920-1922)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,87 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ І МИСТЕЦТВ
ОВАКІ Чіеко
УДК 7.036 (52):75.03(477)(043)
ЯПОНСЬКИЙ ПЕРІОД В ТВОРЧОСТІ ДАВИДА БУРЛЮКА
(1920-1922)
Спеціальність 17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Харківській державній академії дизайну і мистецтв
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент,
РИБАЛКО Світлана Борисівна
Харківська державна академії дизайну і мистецтв,
завідувач кафедри історії та теорії мистецтва
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
Академік Академії мистецтв України
ФЕДОРУК Олександр Касьянович
Національна академія образотворчого
мистецтва і архітектури,
завідувач кафедри теорії та історії мистецтв
доктор мистецтвознавства, професор,
ШМАГАЛО Ростислав Тарасович
Львівська національна академія мистецтв
декан факультету теорії та історії мистецтва
Захист відбудеться « 6 » червня 2008 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.109.01 у Харківській державній академії дизайну і мистецтв (61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської державної академії дизайну і мистецтв (61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8)
Автореферат розіслано « 6 » травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент                                           Є.О. Котляр


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Давид Бурлюк – парадигматична постать в художньому процесі першої половини ХХ століття. Його живописна, теоретична та літературна спадщина, видавнича та культуртрегерська діяльність привертають увагу фахівців різних країн, і в першу чергу України, Росії, США, Японії. Як слушно писав К. Бріктон: «Бурлюк розбиває свою палатку у всіх куточках земної кулі... Куди би не закидала його доля – чи-то у вир соціальної революції, чи-то у снігову тишу сибірської тайги, чи-то в урочисту тишу японського рисового поля, чи-то у випалену невблаганним сонцем пустелю південних австралійських островів – і завжди він пильно озирався приглядався до нових і нових сполучень, помічав все».
Сьогодні, в науковій літературі, присвяченій творчості Давида Бурлюка, розглядаються його живописні та літературні твори, висвітлені головні етапи його життя та творчості. Подорож Давида Бурлюка Японією, що тривала майже два роки, залишається найменш дослідженою сторінкою творчої діяльності мистця.
Можливо, таке становище зумовлене тим, що тривалий час Японія вважалась лише транзитним пунктом на шляху мистця до США. Давид Бурлюк зупинився в Японії, щоб заробити на подорож до Америки. Звідси, його роботи, що нібито мали виключно комерційну мету, не становлять інтересу для історії мистецтва. Схожа недооцінка японського періоду в творчості Давида Бурлюка спостерігається і в сучасних дослідженнях.
Разом з тим, в Японії Давид Бурлюк провів майже два роки, сповнені активної виставкової, художньої та літературної діяльності. На відміну від інших російських художників, що відвідували Японію до та після нього, саме Давид Бурлюк поклав начало жвавому міжкультурному діалогу. Він активно співпрацював з японськими футуристами, влаштовував виставки та дискусії, що викликали інтерес публіки та преси. Давид Бурлюк залишив помітний слід у художньому житті Японії доби Тайсьо (1912-1926), його вплив простежується у різноманітних галузях японської художньої культури майже до кінця 1920-х років.
Таким чином, уявляється актуальним проведення комплексного дослідження японського періоду в творчості Давида Бурлюка.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційне дослідження виконане згідно плану підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації кафедри історії та теорії мистецтва Харківської державної академії дизайну і мистецтв, а також відповідно до держбюджетної програми досліджень «Схід та Захід у мистецькому просторі України: національна спадщина та інокультурний обмін» (затверджено рішенням Вченої ради ХДАДМ, протокол №3 від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЯПОНСЬКИЙ ПЕРІОД В ТВОРЧОСТІ ДАВИДА БУРЛЮКА (1920-1922)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок