Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ етнІЧниМ конфлІктОМ

ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ етнІЧниМ конфлІктОМ

Назва:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ етнІЧниМ конфлІктОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,48 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
КІССЕ Антон Іванович
УДК 323.22
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ
етнІЧниМ конфлІктОМ
Спеціальність 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі правових проблем політології Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий консультант — доктор політичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Кресіна Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України, завідувач відділу правових проблем політології.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Котигоренко Віктор Олексійович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф.Кураса НАН України, головний науковий співробітник;
доктор політичних наук, професор,
Оніщенко Ірина Григорівна,
професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Європейського університету;
доктор юридичних наук, доцент
Антипенко Володимир Федорович,
Начальник Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України.
Провідна установа — Київський національний університет будівництва і архітек-тури МОН України, кафедра політичних наук.
Захист відбудеться 20 жовтня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 20 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Етнічні конфлікти супроводжують всю історію існування людства, проте лише порівняно недавно вчені-суспільствознавці зробили поліетнічні суспільства та етнічні конфлікти предметом своїх досліджень. Найбільш поширеною є точка зору, що саме глобалізація провокує етнічні конфлікти та прояви націоналізму, оскільки спонукає до культурної гомогенізації етнічні, релігійні, племінні групи, які стають на захист своєї самобутності. Найбільш песимістично оцінюють вплив глобалізації на майбутнє етнічних конфліктів прихильники теорії “зіткнення цивілізацій”, запропонованої Б.Левісом і популяризованої С.Хантінгтоном. Її послідовники вважають етнічні конфлікти проявом культурних розривів, що утворюються між різними суспільствами. Подібні конфлікти можуть виникнути в результаті глобалізації і модернізації, коли окремі групи населення виявляються краще пристосованими до нових умов, що викликає заздрість і ненависть з боку невдах. Проте ряд дослідників (Дж.Боуен, Я.Садовскі) виступили із спростуваннями прямого зв’язку між глобалізацією та етнічними конфліктами.
Становлення етнічної конфліктології в Україні почалося значно пізніше, ніж в інших країнах. Значною мірою це було пов’язано, по-перше, з відсутністю наукової бази, на яку могла б спертися ця міждисциплінарна галузь. Незважаючи на високий рівень розвитку вітчизняної етнології і соціології, аж до кінця 1980-х років взагалі не визнавалося існування ні політології, ні конфліктології як наукових дисциплін.
У радянських суспільних науках не схвалювався плюралізм у науковій методології, тому всі соціальні конфлікти розглядалися крізь призму класової боротьби та теорій економічного детермінізму. Практично повністю були відсутні спроби серйозного осмислення конфліктів з точки зору їх регулювання і конструктивного управління ними. В результаті панування класового догматизму радянське суспільствознавство ігнорувало будь-які ідеї політичної поміркованості, компромісу і згоди. Відповідно механізми і засоби, за допомогою яких реально досягалися компроміси і згода – переговори і посередницькі процедури, вважалися скоріше вимушеними і тимчасовими кроками навіть у сфері міжнародних відносин, не говорячи вже про внутрішньополітичну сферу, а тому глибоко не вивчалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ етнІЧниМ конфлІктОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок