Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНОГО ТА ЛЮДСЬКОГО ЯК ПРОБЛЕМА ДАВНЬОКИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ (порівняльний аналіз даосистської та конфуціанської інтерпретацій)

СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНОГО ТА ЛЮДСЬКОГО ЯК ПРОБЛЕМА ДАВНЬОКИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ (порівняльний аналіз даосистської та конфуціанської інтерпретацій)

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНОГО ТА ЛЮДСЬКОГО ЯК ПРОБЛЕМА ДАВНЬОКИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ (порівняльний аналіз даосистської та конфуціанської інтерпретацій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОЙЧЕНКО Олександр Іванович
УДК – 1 (091) (4Кит)
СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНОГО ТА ЛЮДСЬКОГО
ЯК ПРОБЛЕМА ДАВНЬОКИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ
(порівняльний аналіз даосистської та конфуціанської інтерпретацій)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Центру гуманітарної освіти НАН
України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Рижко Володимир Антонович,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Причепій Євген Миколайович,
Київський державний університет технології і дизайну,
завідувач кафедри філософії та культурології
 
кандидат філософських наук, доцент
Приятельчук Анатолій Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії гуманітарних наук
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Захист відбудеться 18 вересня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.27 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в аудиторії № 330 (01001, м.Київ-1, вул.Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка в аудиторії № 330 (01001, м.Київ-1, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 16 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат філософських наук
доцент
В.Ф.Діденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Питання взаємозв’язку природного та людського, важливі для всіх стадій історичного поступу, на сучасному етапі розвитку суспільства набули значення найактуальніших, оскільки їх розв’язання стало передумовою виживання людства за умов, коли загроза планетарної антропологічної катастрофи стала реальністю. Адже саме особливостями співвідношення природного та людського у ХХ столітті зумовлене чи не вирішальною мірою виникнення комплексу так званих глобальних проблем, загострення котрих і поставило сьогодні людство на грань існування. Чільне місце серед них якраз і посідає за своєю значущістю та загрозливістю проблема екологічна. Тобто проблема, викликана порушенням збалансованості взаємодії людини і природи, котра виявляється у дедалі різкішій невідповідності природного і людського, у даному разі – стану природного середовища належним умовам нормального існування людини. Китайська цивілізація належить до тих, що мають найбагатший, набутий протягом кількох тисячоліть, досвід розв’язання цієї проблеми. Зазначена обставина є одним із важливих чинників, що зумовлюють актуальність теми даного дисертаційного дослідження.
Не можна, звісно, забувати й про те, що розв’язання глобальних проблем взаємозв’язку природи і суспільства, природного та людського, як добре показав свого часу голова Римського клубу Ауреліо Печчеї, залежить не тільки, а можливо й не стільки від зовнішніх заходів на зразок збереження чи створення заповідних природних зон, переходу на безвідходні виробничі цикли тощо, скільки – від докорінної зміни якостей самої людини як істоти, що не тільки може, а й має стати справді духовною. Між тим, вже мислителі китайської давнини зробили чимало у справі з’ясування особливостей і можливостей подібної зміни, й ігнорувати їх внесок було б недозволеною розкішшю.
Не варто залишати поза увагою й те, що для давньокитайських філософів наріжною була та грань співвідношення природного і людського, у площині якої означене співвідношення постає як питання про природу людини. А саме ці питання, внесок у вирішення котрих становить одну з безперечних, найвагоміших і неминущих заслуг мудреців старого Китаю, набуває особливого значення у ситуації того своєрідного антропологічного повороту, який відбувається нині у світовій, та й вітчизняній філософській думці.
Крім сказаного раніше, не можна не відзначити й того, що розкриття неминущого значення ідейної спадщини східних, зокрема давньокитайських, мислителів для автентичного осмислення особливостей взаємозумовленості природного й людського, є однією з істотних передумов і складових подолання європоцентризму, впливів та виявів (байдуже, усвідомлених чи несвідомих) котрого аж ніяк не позбавлені розробки сучасних вітчизняних філософів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНОГО ТА ЛЮДСЬКОГО ЯК ПРОБЛЕМА ДАВНЬОКИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ (порівняльний аналіз даосистської та конфуціанської інтерпретацій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок