Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЦЬКОМОВНІ КОЛОНІСТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В МУЛЬТИНАЦІОНАЛЬНОМУ ОТОЧЕННІ: ПРОБЛЕМА ВЗАЄМОДІЇ КУЛЬТУР (ХІХ – початок ХХ ст.)

НІМЕЦЬКОМОВНІ КОЛОНІСТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В МУЛЬТИНАЦІОНАЛЬНОМУ ОТОЧЕННІ: ПРОБЛЕМА ВЗАЄМОДІЇ КУЛЬТУР (ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
НІМЕЦЬКОМОВНІ КОЛОНІСТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В МУЛЬТИНАЦІОНАЛЬНОМУ ОТОЧЕННІ: ПРОБЛЕМА ВЗАЄМОДІЇ КУЛЬТУР (ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,69 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЯХ Катерина Сергіївна
УДК 94(477.6)(=112.2):316.73”19/19”
НІМЕЦЬКОМОВНІ КОЛОНІСТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
В МУЛЬТИНАЦІОНАЛЬНОМУ ОТОЧЕННІ:
ПРОБЛЕМА ВЗАЄМОДІЇ КУЛЬТУР
(ХІХ – початок ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник науки і техніки України
Турченко Федір Григорович,
Запорізький державний університет,
декан історичного факультету,
завідувач кафедри новітньої історії України
Офіційні опоненти –доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Тригуб Петро Микитович,
Миколаївський державний
гуманітарний університет ім. П.Могили,
завідувач кафедри міжнародних відносин,
історії та філософії
кандидат історичних наук, доцент
Венгер Наталія Вікторівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри всесвітньої історії
Провідна установа –Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра історії Росії
Захист відбудеться 25.03. 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 22.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасній парадигмі інтерпретації історичного процесу притаманне визнання особливої ролі міжетнічних стосунків як найпотужнішого фактору, що визначав і перебіг грандіозних історичних звершень, і співжиття пересічних представників різних етносів. Особлива увага сучасних політологів, соціологів, етнопсихологів та істориків до проблем інтеркультурного спілкування пояснюється певними тенденціями розвитку сучасного світу. Активний інтерес до формування націй і витворення національних ідентичностей спровокований форсованим розвитком євроінтеграційних процесів. Появі нової наднаціональної спільноти передувала велика робота європейських фахівців по окресленню ментальних кордонів потенційних членів євроспільноти та по переосмисленню ролі кожної європейської нації в історії становлення цього нового суб’єкта історії. Розширення кордонів Європейського Союзу також супроводжується підвищенням уваги до нових учасників проекту “Єдина Європа. Формування нового геополітичного обличчя світу вимагає ревізії і міжнаціональних стосунків в історичній проекції.
Падіння тоталітарного режиму на території колишнього СРСР уможливило повернення цілих етносів, як-от: кримськотатарського народу, німецькомовних етно-конфесійних груп, до українського історичного простору, де їм раніше не знаходилося належного місця, адже конструйована радянською історіографією альтернативна дійсність довільно вирішувала питання про право різних народів, соціальних груп і персон на “прописку.
Дослідження кроскультурних процесів у межах міжетнічних контактів може стати додатковим стимулом до поглиблення вивчення української історії. Так, проведення досліджень у площині взаємної перцепції українців і німецькомовних колоністів (українці очима колоністів і колоністи очима українців) відповідає методологічному зауваженню, яке останнім часом згадується все частіше: по-справжньому зрозуміти себе можна тільки у співставленні з іншими, пізнати будь-який народ можна тільки через вивчення його взаємодії з іншими.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась як частина науково-дослідної теми історичного факультету Запорізького державного університету “Модернізаційний процес в Україні у другій половині ХІХ – першій половині ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НІМЕЦЬКОМОВНІ КОЛОНІСТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В МУЛЬТИНАЦІОНАЛЬНОМУ ОТОЧЕННІ: ПРОБЛЕМА ВЗАЄМОДІЇ КУЛЬТУР (ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок