Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ КРОВОНОСНИХ СУДИН І ТКАНИННИХ КОМПОНЕНТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ІМУНОГЕНЕЗУ ТЕЛЯТ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ КРОВОНОСНИХ СУДИН І ТКАНИННИХ КОМПОНЕНТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ІМУНОГЕНЕЗУ ТЕЛЯТ

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ КРОВОНОСНИХ СУДИН І ТКАНИННИХ КОМПОНЕНТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ІМУНОГЕНЕЗУ ТЕЛЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРАБЧАК Жанна Георгіївна
УДК (619.591.41:611.71+591.443):632.082.35
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ КРОВОНОСНИХ СУДИН І ТКАНИННИХ КОМПОНЕНТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ІМУНОГЕНЕЗУ ТЕЛЯТ
16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету міністрів України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Хомич Володимир Тимофійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри гістології, цитології
та ембріології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Горальський Леонід Петрович
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри анатомії і гістології
кандидат ветеринарних наук
Тибінка Андрій Михайлович
Львівська національна академія ветеринарної
медицини ім. С.З. Гжицького,
старший викладач кафедри анатомії
сільськогосподарських тварин
Провідна установа – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра цитології, гістології та біології розвитку
Захист дисертації відбудеться “13” травня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041 м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного агарного університету за адресою: м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, кімн. 41.
Автореферат розісланий “09” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною особливістю сучасного молочного скотарства є різке зменшення життєздатності молодняку, що проявляється зниженням його природної резистентності і, внаслідок цього, великим відсотком захворюваності та смертності в період новонародженості (С.И. Плященко, В.Г. Сидоров, П.Ф. Трофимов, 1990; В.І. Левченко, В.П.Заярнюк, І.В. Папченко та ін., 1997; П.П. Фукс, 1998). Телята, які перехворіли, в подальшому відстають у рості та розвитку. Все це призводить до значних економічних збитків (В.І. Левченко, 1995).
Причин народження телят з пониженою життєздатністю багато. Основними з них є екологічні, внаслідок чого суттєво змінились умови навколишнього середовища, в яких сформувалась велика рогата худоба в процесі історичного розвитку (И.А. Аршавский, 1982), порушення технології годівлі й утримання тварин (В.І. Левченко, 1995) та пренатальна недорозвиненість (Б.В. Криштофорова, П.М. Гаврилін, 2000; Б.В. Криштофорова, В.В. Лемещенко, 2000), яка пов’язана із структурно-функціональними змінами в плаценті (Н.В. Саєнко, 2001).
Для вирощування тварин з невисокою життєздатністю необхідні повні й точні знання про їх морфофункціональний статус в усі періоди постнатального розвитку, особливо періоду новонародженості, який є критичним у розвитку тварин (И.А. Аршавский, 1982). У цей період відбувається їх адаптація до нових умов життєдіяльності, яка супроводжується структурно-функціональними змінами органів, у тому числі й органів імуногенезу (Н.А. Волошин, 1982; Г.А. Яхница, 1982) .
Проведеними дослідженнями було показано, що в телят з пониженою життєздатністю реєструються специфічні структурно-функціональні зміни майже в усіх тканинах і органах (А.В.Жаров, В.П. Шишков, М.С. Жаков, 1995). Особливо вони виражені в центральних органах імуногенезу і проявляються особливостями розвитку їх паренхіматозних та стромальних компонентів (В.В. Смоляк, 2000). Дані про особливості будови і розвитку цих компонентів у новонароджених телят старшого віку періоду новонародженості, які при народженні мали середній морфофункціональний статус, у науковій літературі відсутні. Поряд з цим, структурно-функціональні особливості тканинних компонентів органів кровотворення та імуногенезу в неонатальних телят високого морфофункціонального статусу, а також закономірності їх перебудови в періоди новонародженості та молочний в даний час вивчені достатньо повно (П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ КРОВОНОСНИХ СУДИН І ТКАНИННИХ КОМПОНЕНТІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ІМУНОГЕНЕЗУ ТЕЛЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок